اخذ جواز تعدادی بی شماری سرمایه گذار در افغانستان

آمارهای وزارت صنعت و تجارت نشان می‌دهند که در بیش از یک‌ سال گذشته ۱۵۰ سرمایه‌گذار خارجی جواز سرمایه‌گذاری گرفته اند.

آخندزاده عبدالسلام جواد، سخنگوی این وزارت می‌گوید که در حال حاضر برای سرمایه‌گذاران سهولت‌های زیاد فراهم شده‌ و بیشتر سرمایه‌گذاران چین، روسیه، امریکا، انگلستان و کشورهای عربی علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در افغانستان استند.

سخنگوی این وزارت به خبرنگاران گفت: «در حدود ۱۵۰ شرکت خارجی آمده در افغانستان سرمایه‌گذاری کرده است. بیشترین شرکت‌های که آمده‌اند، شرکت‌های از کشور چین است، روسیه، انگلستان و امریکا، و همچنان یک تعداد شرکت‌های کشورهای عرب هم آمده، سرمایه‌گذاری کرده است.»

محمد یونس مومند، سرپرست اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، گفت: «مردم افغانستان به برق ضرورت دارند. مردم افغانستان و سکتور خصوصی باید یک الهام بگیرند و دست به کار شوند.»

به گفته آقای جواد آنان در بخش‌های استخراج معادن و تولید برق سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

از سویی هم، وزارت اقتصاد می‌گوید که سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در رشد و توسعه اقتصاد کشور اثر مثبت دارد و زمینه کار را برای شهروندان کشور فراهم می‌سازد.

عبداللطیف نظری، معین مسلکی وزارت اقتصاد، گفت: «در حال حاضر از نظر امنیتی، برچیده شدن فساد اداری و تسهیلات حمایتی، زمینه برای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور کاملا فراهم است.»

در همین حال، شماری از سرمایه‌گذاران چینی از مسوولان امارت اسلامی می‌خواهند که امینت سرمایه‌گذاران خارجی را تامین کنند تا آنان بیشتر در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

یومینگهوی، رییس چاینا تاون، گفت: «بیست سال است که در افغانستان سرمایه‌گذاری کرده‌ام در نخست فرآورده‌های با کیفیت چینی را وارد افغانستان می‌کردم سپس در یک کارخانه ذوب آهن سرمایه‌گذاری کردم تا اکنون من در حدود پنج میلیون دالر در افغانستان سرمایه‌گذاری کرده‌ام.»

پیش از این کمیسیون اقتصادی ریاست‌الوزراء از تمامی سرمایه‌گذاران افغانستان در بیرون از کشور خواسته است تا در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x