اداره محلی بریتانیا: از هر ۵ افغان که از هتل‌ها خارج می‌شوند یک نفر بی‌خانمان معرفی می‌شود

انجمن حکومت محلی بریتانیا می‌گوید خانواده‌های برخی افغان‌ها که به این کشور پناهنده شده‌اند، این هفته به عنوان بی‌خانمان معرفی شده‌اند.

هزاران افغان که پس از تسلط طالبان در بریتانیا پناهنده شدند، اکنون مجبور به ترک اقامتگاه‌های موقت‌شان شده‌اند.

به‌دنبال سقوط حکومت پیشین در آگست سال ۲۰۲۱، شمار زیادی از افغان‌ها که بسیاری‌شان برای دولت بریتانیا کار می‌کردند،‌ به این کشور پناهنده شدند. هزاران نفر هنوز در هتل‌هایی که به عنوان اقامتگاه موقت هزینه‌اش از سوی دولت پرداخت می‌شود زندگی می‌کنند. اما مدتی است که به دستور دولت افغانها باید این هتل‌ها را ترک کنند.

انجمن حکومت محلی بریتانیا گفته کسانی که نمی‌توانند سرپناه دائمی پیدا کنند،‌ برای ادارات محلی به عنوان افراد بی‌خانمان معرفی می‌شوند.

استفان رابینسون، رهبر لیبرال دموکرات شورای شهر چلمزفورد به بی‌بی‌سی گفت: « به افغان‌ها به‌دلیل وفاداری‌شان به دولت بریتانیا پیشنهاد شد که به بریتانیا بیایند.» او افزود که این افراد ۱۸ ماه است در هتل‌ها گیر افتاده‌اند و حالا باید هتل‌ها را ترک کنند.

او در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی افزود که از هفته آینده این افراد بی‌خانمان می‌شوند و مسئولیت دولت‌های محلی است که برای آنها سرپناه دائمی پیدا کند.

رابینسون گفته که شورای شهر اکنون ۴۳۰ بی‌خانمان در چلمزفورد دارد و مشکل اسکان آنها هنوز حل نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x