اروپا پس از به قدرت رسیدن طالبان، عامل بحران در افغانستان است

کشورهای اروپایی خود افغانستان را به یک بحران انسانی رساندند که پس از به دست گرفتن قدرت توسط طالبان در ما اگست ۲۰۲۱ روی داد. داکتر نادر طالبی، محقق انستیتوت تحقیقات مهاجرت در برلین، به این موضوع پرداخته است.

وی یادآور شد که این کشورهای اروپایی و همچنین ایالات متحده بودند که در عملیات نظامی ۲۰ ساله در افغانستان شرکت کردند. اقای طالبی در این زمینه اتحادیه اروپا را به دوگانگی متهم کرد. به عقیده او، اگرچه کشورها اظهاراتی می کنند که می خواهند در توسعه دموکراسی سهیم باشند، اما در واقعیت به افغان ها کمک نمی کنند.

به گفته وی، همین اتفاق در ماموریت های خارجی در یمن و سودان رخ داد که به فجایع انسانی تبدیل شد. طالبی مواضع اروپایی ها را تشریح کرد: «مهم نیست که مردم در یمن و سودان بمیرند… تا زمانی که مرزهای اروپایی را مختل نکنند، مشکلی نیست».

به این ترتیب، این کارشناس در مورد اظهارات سیاستمداران اروپایی در مورد آنچه در افغانستان می گذرد، اظهار نظر کرد. مقامات اتحادیه بیم آن را دارند که آنچه در افغانستان در حال رخ دادن است به دور دیگری از بحران مهاجرت منجر نشود.

این در حالیست که در ۱۵ سپتمبر، اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا یادآور شد که اتحادیه اروپا در نظر دارد توافقنامه شینگن را از نظر سیاست مهاجرت اصلاح کند تا از مهاجرت کنترل نشده جلوگیری کند. این سیاستمدار گفت: «در تلاش برای اصلاح منطقه شینگن هستیم، ما باید راه‌های جدیدی برای پاسخ به این مسئله پیدا کنیم و وحدت و انسجام در حفاظت از مرزهای خارجی خود را تضمین کنیم.»
لنتا ار یو
۲۰۲۱/۳/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x