ارگ از زبان سفیر جاپان: نشست دوحه تعامل ا.ا با جهان را بهبود بخشید

سفیر جاپان در کابل در دیدار با مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا گفته است که اشتراک امارت اسلامی در نشست سوم دوحه، زمینه بهتر تعامل حکومت سرپرست را با جهان فراهم کرده است.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، نشست دوحه را مهم دانسته و گفته است که تمام شرایط و خواست‌های امارت اسلامی از سوی سازمان ملل پذیرفته شده‌اند.

حمدالله فطرت معاون سخن‌گوی امارت اسلامی گفته است که معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در این دیدار تاکید کرده که امارت اسلامی خواهان گسترش تعامل و روابط با تمام کشورها است. به گفته‌ی آقای فطرت، مولوی عبدالکبیر بار دیگر اطمینان داده است که به هیچ‌کسی اجازه داده نمی‌شود تا از خاک افغانستان ضد کشورهای دیگر کار گیرد.

حمدالله فطرت به طلوع‌نیوز گفت: «سفیر جاپان نشست دوحه را نشست مهم شمرد. اشتراک نماینده‌های امارت اسلامی در این نشست و دیدارهای دو جانبه در آن را در تعامل بسیار مهم خواند.»

جاوید مومند آگاه مسایل سیاسی گفته است: «اگر بین شان یک زبان مشترک بوجود میاید و چالش‌ها از راه گفت‌وگو حل می‌شود، به نظر من امارت اسلامی را با جهان نزدیک‌تر می‌سازد.»

ادریس خان زازی یکی دیگر از آگاهان مسایل سیاسی گفت: «نشست‌ها در جهان در هر سطح که باشد، اشتراک نماینده‌های امارت اسلامی در آن ضروری است تا بتواند وضاحت و تشریحات بدهد و بتواند که ابهامات و چیزهای که در باره امارت اسلامی رسیده است، در آن مورد روشنی بی‌اندازد.»

نشست سوم دوحه پیرامون اوضاع افغانستان هفته گذشته به ریاست معاون دبیرکل سازمان ملل متحد و میزبانی قطر برگزار شد و اشتراک کنند‌ه‌ها در این نشست دو روزه درباره رفع محدودیت‌های بانکی افغانستان و مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت‌وگو کردند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x