ارگ به نقل از مرتضوی: مخالفان ا.ا در ایران اجازه فعالیت سیاسی ندارند

سید حسن مرتضوی معاون سفیر ایران در کابل گفته است که مخالفان امارت اسلامی به‌گونه‌ی مهاجر در ایران بودباش می‌کنند و اجازه فعالیت‌های سیاسی ندارند.

ارگ در یک خبرنامه نوشته است که سید حسن مرتضوی در دیدار با مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا هم‌چنان گفته است که تهران می‌کوشد تا راه تعامل مثبت میان امارت اسلامی را با کشورهای منطقه باز کند.

محمدحسن حق‌یار رییس عمومی مطبوعات معاونیت سیاسی ریاست‌الوزرا در باره این دیدار گفت: «هر دو طرف به یک‌دیگر اطمینان دادند که از خاک خود ضد کشور همسایه به هیچ کسی اجازه تحرکات سیاسی و نظامی را نمی‌دهند.»

مولوی عبدالکبیر در دیدار حمله تهران بر اسراییل را حق و دفاع مشروع دانسته است. او ضمن تاکید بر گسترش روابط میان کابل و تهران، افزوده است که امارت اسلامی خواهان تعامل نیک با تمامی کشورهای همسایه است.

شمس‌الرحمن احمدزی آگاه مسایل سیاسی گفت: «ایران و افغانستان مرز مشترک دارند و از هر نگاه روابط عمیق با یک‌دیگر دارند که هیچ‌گاه از بین برده نمی‌شود، به همین خاطر این‌ها [ایرانی‌ها] نمی‌خواهند که مخالفان سیاسی این‌ها [امارت اسلامی] را حمایت کنند.»

سلیم پیگیر یکی دیگر از آگاهان گفت: «حکومت توانست در چند سالی که گذشت، روابط خود با همسایه‌ها را عادی بسازد؛ می‌توانیم از چین نام ببریم، حتی سفیر امارت اسلامی را پذیرفت.»

معاون سفیر ایران نیز تاکید کرده است که تهران افزون بر فراهم‌سازی زمینه تطبیق توافق‌نامه‌های انجام شده با امارت اسلامی، آماده همکاری در بخش‌های اقتصادی، تجارتی و صحی با حکومت سرپرست افغانستان می‌باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x