از سرگیری کار پروژه خط لوله گاز تاپی در افغانستان، امید جدیدی را برای منطقه به ارمغان می آورد

کار بر روی پروژه تاپی در افغانستان در فبروری ۲۰۱۶ آغاز شد. قرار بود این خط لوله ۶۱۷ کیلومتری از افغانستان عبور کند. اما به دلیل شرایط داخلی، امنیت در افغانستان و تنش‌های هند و پاکستان و مسائل منطقه‌ای، پروژه اتصال اجرا نشد!

پروژه های منطقه ای همچون تاپی باعث افزایش همکاری بین کشورهای منطقه می شود. انتظار می رود این پروژه ۲ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند. اجرای پروژه خط لوله گاز تاپی برای کل منطقه سودمند بود و افغانستان به تنهایی یک میلیارد دالر به عنوان حق ترانزیت و حق امتیاز دریافت کرد!

انتظار می رود این خط لوله سطح منحصر به فرد تجارت و همکاری را در سراسر منطقه تسهیل کند و همچنین از صلح و امنیت بین چهار کشور حمایت کند. انتظار می رود بیش از ۱/۵ میلیارد نفر در افغانستان، پاکستان و هند از امنیت انرژی بلندمدت ارائه شده توسط این پروژه بهره مند شوند!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x