استانکزی به‌ دیکسن: برای مثمریت نشست‌های بین‌المللی حضور طالبان به‌ عنوان طرف مسوول مهم است

وزارت امور خارجه طالبان از دیدار شیرمحمد عباس استانکزی، معین سیاسی این وزارت با رابرت دیکسن، کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان خبر داده است.

عبدالقهار بلخی ر‌وز جمعه، ۱۱ حوت با نشر رشته پستی‌ در ایکس گفته است که دو طرف درباره همکاری‌های دوجانبه به‌ویژه در زمینه روابط سیاسی گفت‌وگو کرده‌اند.

استانکزی در دیدار با کاردار سفارت بریتانیا گفته است که از طالبان در نشست‌های بین‌المللی به عنوان «طرف مسوول و حاکم» دعوت شود.

معین سیاسی وزارت خارجه طالبان این مورد را برای مؤثریت نشست‌های بین‌المللی حضور طالبان در نشست‌های بین‌المللی مرتبط با افغانستان را مهم خوانده است.

بلخی گفته که کمک‌های بشردوستانه به افغانستان یکی از موضوع‌های دیگر‌ مورد بحث دیدار دو طرف بوده است.

این در حالی است که طالبان در نشست اخیر دوحه درباره افغانستان اشتراک‌ نکردند.

انتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، ۱۹ فبروری پس از پایان نشست به خبرنگاران گفت که طالبان برای اشتراک شرط‌های غیرقابل‌قبول داشتند که اصول بین‌المللی را نقض می‌کرد.

او‌ افزود که بدون حضور طالبان هم اهداف مورد انتظار از دومین نشست دوحه به‌دست آمد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x