استقبال پاکستان از نشست‌های ترکیه و روسیه در مورد صلح افغانستان

سفیر پاکستان در کابل طرح جدید واشنگتن برای صلح را همه جانبه خوانده می‌گوید که از نشست‌های ترکیه و روسیه برای صلح در افغانستان استقبال می‌کند.

منصور احمد خان در مصاحبه ای گفت هدف پروسه که واشنگتن برای گفت‌وگوهای چند هفته یا ماه‌های آینده طرحریزی کرده پیشرفت به سوی یک راه حل سیاسی است.

ولی او روی نقش تعیین کننده اطراف جنگ در گفت‌وگوی صلح تاکید کرد: “ما باور داریم که این طرح یک چهارچوب همه جانبه برای گفت‌وگوی بین‌الافغانی دارد اما اینکه در این طرح‌ها در باره آینده سیاسی افغانستان، تشکیلات سیاسی وخاتمه جنگ از طریق یک آتش‌بس همه جانبه و دایمی چه نقشۀ راه ارائه می‌شود، روی این همه باید در گفت‌وگوی بین‌الافغانی توافق صورت گیرد.”

سفیر پاکستان گفت که این کشور در چهل سال گذشته نه تنها از طالبان بلکه از همه افغان‌ها میزبانی کرده ولی کدام نفوذ بخصوص میان طالبان ندارد که بر آن‌ها فشار وارد کند.

سفیر پاکستان می‌گوید که این کشور به نشست‌ها در روسیه و ترکیه برای گفت‌وگوی صلح در افغانستان دعوت شده و در آن اشتراک می‌کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x