اشرف غنی می گوید که از ترک کشور ناراحت است

اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان گفته است که درک عمیق، نگرانی و تحلیلی در مورد وضعیت جاری برخی افراد دارد. اشرف غنی با رهبر حزب اعتماد ملی افغانستان حشمت غنی احمدزی، شخصیت اجتماعی عبدالرشید ایوبی و شماری دیگر دیدار کرد و در پاسخ به پرسش ها و درخواست های فراوان آنان گفت که از خروج از کشور ناراحت است. اما من در آن زمان هیچ راهی جز ترک ناگهانی کشور نداشتم.

رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت که متأسفانه بسیاری از مردم برای منافع شخصی خود در این جمهوری تجارت کردند و دیگر حفظ جمهوری کار آسانی نبود. وی با بیان اینکه برخی افراد بنا به دلایلی نمی توانند راضی شوند، گفت که در زیر چتر جمهوری یک عده فاسد و خیانتکار وجود داشت که مستقیماً در شهادت میلیون ها افغان دست داشته و مسئول سقوط جمهوری و بدبختی ها هستند.

او گفت افرادی به وطن و مردم خیانت کرده اند هرگز روز خوب نخواهند دید. غنی گفت که بسیار سخت است به خانواده هایی که فرزندان خود را در راه حفاظت از جمهوریت از دست داده اند قناعت داد.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x