اظهارات سرپرست وزارت داخله درباره به رسمیت شناسی امارت اسلامی

سراج‌الدین حقانی سرپرست وزارت داخله می‌گوید که اگر جهان آنان را به رسمیت نشناسد امارت اسلامی به تنهایی توان تامین نیازمندی‌های کشور را دارد.

آقای حقانی در سفراش به ولایت پکتیا در سخنانی در میان بزرگان قومی و باشندگان این ولایت گفته که عدم به رسمیت شناسی امارت اسلامی از سوی جهان، تفاوت چندانی به حکومت سرپرست ندارد.

سرپرست وزارت داخله گفت: «چرا ما غیرت ایمانی و افغانی خود را خراب می‌کنیم؟ چرا به کسی دیگری محتاج می‌شویم؟ سرمایه‌ی که خداوند برای ما داده آن را به کار خواهیم انداخت. اگر به رسمیت می‌شناسی ام خوب و اگر نمی‌شناسی، الحمدالله امنیت را بدست آوردیم، آزادی را بدست آوردیم، برادری به خانه‌ام آمد، این برای من از هر رسمیت دیگر بزرگ است.»

سراج‌الدین حقانی در بخش از سخنانش می‌گوید که نیروهای خارجی در سال‌های پسین با مقاومت و برنامه‌های سخت امارت اسلامی روبه‌رو شدند و از همین رو افغانستان را ترک کردند.

آقای حقانی افزود: «جهانیان که در راس آن‌ها امریکا بود بر افغانستان حمله کردند، کشور ما را مستعمره کردند و این برای ما فایده کرد که امروز شمال و جنوب، جنوب غرب و مشرقی را با هم متحد ساخت.»

در همین حال، برخی از بزرگان ولایت پکتیا از تامین امنیت و برخورد نیروهای امنیتی با مردم استقبال کردند.

حاجی محمد بزرگ قومی پکتیا گفت: «ما فرمانده امنیه را در مدت یک سال ندیدیم. من از برخورد پولیس سپاسگزار هستم، پولیس‌ها بسیار تغییر کرده‌اند بخاطر هدایت شما از بهر برخورد این‌ها من از شما سپاسگزاری می‌کنم.»

این در حالی است که به تازه گی ایالات متحده گفته است که در آینده نزدیک هیچ برنامه یی را از بهر به رسمیت شناسی امارت اسلامی روی دست ندارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x