افزایش رویکرد مهاجرستیزی در آلمان

پلیس آلمان در جست‌وجوی افرادی است که صبح جمعه، یک هتل را که قرار بود محل اسکان تعدادی از مهاجران افغان، سوری و اوکراینی شود، آتش زدند. پلیس اعلام کرد این افراد هرجای آلمان که باشند، ردیابی و بازداشت خواهند شد.

سحرگاه جمعه چند فرد ناشناس در منطقه باوتزن در ایالت زاکسن به هتل اسپره (spree) هجوم بردند و پس از شکستن شیشه‌های هتل، بخشی از آن را آتش زدند. به گفته رئیس پلیس باوتزن، با حضور سریع آتش‌نشانی، جلو گسترش آتش‌سوزی به بخش‌های دیگر هتل گرفته شد. پلیس منطقه چهره‌های مهاجرستیز در منطقه را عامل این حمله می‌د‌اند.

آرمین شوستر، وزیر کشور ایالت زاکسن، به رسانه‌ها گفت مهاجمان احتمالا قصد داشتند کل ساختمان را که قرار بود از هفته آینده یک گروه متشکل از ۳۰ پناهجو از کشورهایی از جمله سوریه، افغانستان و اوکراین را در خود جای دهند، تخریب کنند.

شوستر اضافه کرد که برای یافتن مقصران هر کاری انجام خواهد شد و تاکید کرد آن‌ها نماینده جامعه آلمان نیستند و بهای این کار خود را خواهند پرداخت.

مهاجران قبلا هم در هتل اسپره اقامت کرده بودند. این هتل بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ در اختیار موج عظیمی مهاجران قرار گرفت که از جنگ سوریه و افغانستان فرار می‌کردند. با فرمان دروازه‌های باز آنگلا مرکل، صدراعظم سابق آلمان، صدها هزار تن از شهروندان سوریه، افغانستان، عراق و چند کشور آفریقایی به‌سوی اتحادیه اروپا سرازیر شدند. شهر باوتزن هم که در مرز آلمان با لهستان و جمهوری چک قرار داشت، مسیر عبور مهاجران از سمت ترکیه بود. به همین دلیل بیشتر هتل‌های آن از جمله هتل اسپره در اختیار مهاجران قرار گرفت.

افراطی‌های ضدمهاجران این هتل را در سال ۲۰۱۶ به آتش کشیدند. در حال حاضر، شهر باوتزن و کل ایالت زاکسن، پایگاه حزب دست‌راستی آلترناتیو شده که سیاست‌های ضدمهاجرتش مشهور است.

از سال ۲۰۱۵ که مرکل سیاست درهای باز را برای مهاجران اعلام کرد، صدها هزار مهاجر عمدتا سوری و افغان به آلمان وارد شدند. به تبع چنین مهاجرت عظیمی، جرم و جنایت‌هایی که منشا آن مهاجران بودند هم افزایش یافت. در نتیجه، احزاب دست‌راستی با استفاده از حربه‌‌های ضدمهاجرتی فعالیت‌های خود را در آلمان گسترش دادند. حزب آلترناتیو برای آلمان که با اندیشه ضدمهاجرت، ضداسلام و دیدگاه‌های دیگر محافظه‌کارانه در سال ۲۰۱۳ شکل گرفت، از سال ۲۰۱۶ توانست به مدد نارضایتی از موج گسترده مهاجرت به آلمان به پارلمان‌های ایالتی راه یابد. بعد از آن هم این حزب توانست به مجلس فدرال آلمان وارد شود. هر چند از سال ۲۰۲۱ روند نفوذ احزاب محافظه‌کار در آلمان کاهش یافت، حزب آلترناتیو برای آلمان هنوز هم حضور خود در مجالس ایالتی را حفظ کرده است.

هفته گذشته نیز یک هتل محل اسکان مهاجران اوکراینی در سواحل دریای بالتیک در آلمان دچار آتش‌سوزی شد و کاملا از بین رفت. مقام‌های پلیس احتمال عمدی بودن این آتش‌سوزی را رد نمی‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x