افشاگری پرونده فساد جنرال پاکستانی

احمد نورانی، خبرنگار پاکستانی دوسیه فساد گسترده خانواده رئیس ستاد ارتش پاکستان را در وبسایت «فکت فوکس» نشر کرد.

اسناد افشا شده نشان می‌دهد که عروس و همسر جنرال قمر جاوید باجوه در مدت کوتاهی میلیاردر شده، اقارب او از پاکستان پول خارج کرده و در دوبی تجارت به راه‌ انداخته‌اند.

در متن گزارش آمده است که ماه‌نور صابر، دختری از لاهور فقط نُه روز قبل از عروسی‌اش با پسر جنرال باجوه، یک شبه میلیاردر شده است.
به تاریخ ۲۳ اکتوبر ۲۰۱۸، هشت قطعه زمین در منطقه گوجرانواله به اسم او ثبت می‌شود.

در همان روز یک خانه قیمتی دیگر در «حیات اپارتمنتس» در اسلام‌آباد به اسم او می‌شود.
ارزش ملکیت ماه‌نور صابر در حال حاضر بیشتر از یک میلیارد کلدار ارزیابی شده است.

عایشه امجد، همسر جنرال باجوه که در سال ۲۰۱۵ هیچ ملکیتی به اسمش ثبت نبوده، اکنون چندین میلیارد کلدار ملکیت و پول دارد.

در یک حساب بانکی او در ایالات متحده نزدیک به پنج‌صد هزار دالر پول نقد وجود دارد.

عایشه امجد چندین قطعه زمین زراعتی در اسلام‌آباد و کراچی و چندین زمین رهایشی و مرکز تجارتی در لاهور دارد.

این اسناد همچنان نشان می‌دهد که خانواده جنرال باجوه در سال ۲۰۱۸ تجارت نفت را شروع کرد و پدر عروسش پول‌های زیادی را از پاکستان خارج کرد.

تجارت نفت خانواده باجوه به نام «تکس پاکستان» که مرکز آن در دوبی است در ظرف چند ماه توانست در تمام پاکستان فعال شود.

آقای نورانی می‌نویسد که موفق نشده است ملکیت دو پسر جنرال باجوه را پیدا کند.

این خبرنگار مشهور پاکستانی می‌گوید اسناد بیشتر از فساد نزدیکان و رفقای باجوه دارد و به زودی آن را افشا می‌کند.

احمد نورانی خبرنگار پاکستانی مقیم ایالات متحده امریکا است و پیش از این نیز بارها دوسیه‌های فساد مقامات پاکستانی را افشا کرده است.

احمد نورانی در حساب توییترش نوشت که پس از نشر اسناد فساد خانواده جنرال باجوه، وبسایتش مورد حمله پیاپی هکرها قرار گرفته است اما آن‌‌ها تا هنوز موفق نشده‌اند وبسایتش را از کار بیندازند.

(فکت فوکس / 21 نومبر 2022)
 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x