افغانستان از گرسنگی شدید رنج می برد

گزارش ها از یک بحران انسانی فزاینده از افغانستان خبر می دهند، زیرا ده ها میلیون نفر در اثر گرسنگی با مرگ روبرو هستند!

برخی از والدین فرزندان خود را می فروشند تا غذای بقیه اعضای خانواده خود را تامین کنند. سی.ان.ان گزارش می دهد که یک کودک نه ساله به عنوان عروس کودک به یک غریبه فروخته شده است!

در همین حال رویترز گزارش داد که بانک جهانی در تلاش است تا ۵۰۰ میلیون دالر از یک صندوق کمک های مسدود شده افغانستان را به اجنسی های بشردوستانه تحویل دهد، اما به دلیل تحریم های ایالات متحده همچنان مشکلاتی وجود دارد!

قبل از سلطه طالبان، مساعدت کنندگان خارجی تا ۸۰ درصد از تمام هزینه های دولت افغانستان را پرداخت می کردند. اما از آن زمان تمام کمک های مالی به عنوان اهرم فشاری برای تحت فشار قرار دادن طالبان مسدود شده است!

اما این یک استراتژی پرهزینه است. قطع کمک های خارجی تنها به طالبان آسیب نمی رساند، بلکه میلیون ها مرد، زن و کودک بی گناه را نیز تهدید می کند!
نشنال رویو
۲۰۲۱/۲۹/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x