افغانستان با ۶.۶ میلیون گرسنه در صدر کشورهای با گرسنگی شدید

صندوق حمایت از کودکان اعلام کرده است که شمار افرادی که در جهان با گرسنگی شدید روبه رواند در سه سال گذشته در هشت کشور، ۵۷ درصد افزایش یافته است.

این سازمان در گزارش تازه‌اش گفت افغانستان با داشتن ۶.۶ میلیون تن که با گرسنگی شدید مواجه‌اند، بلندترین آمار را در میان این کشورها دارد.

به گفته این سازمان، در سال ۲۰۱۹ شمار افراد مواجه با گرسنگی شدید در افغانستان نزدیک به ۲.۵ میلیون تن بود اما امسال این رقم به ۶.۶ میلون تن رسیده است.

همچنین، صندوق حمایت از کودکان افزود که شمار افرادی که در هشت کشور جهان با گرسنگی شدید مواجه‌اند، در سال ۲۰۲۲ به ۲۵.۳ میلیون نفر افزایش یافته است. این کشورها در سال ۲۰۱۹ دارای ۱۶.۱ میلیون تن با گرسنگی شدید بودند.

کشورهایی که سازمان حمایت از کودکان سطح گرسنگی شدید را در آن‌ها بررسی کرده است، شامل افغانستان، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، هائیتی، سومالیا، سودان جنوبی، سودان و یمن می‌شوند.

به گفته این سازمان، سوءتغذیه کودکان در افغانستان یک معضل طولانی بوده، اما امسال گزارش‌هایی رسیده که نشان می‌دهد خانواده‌ها به روش‌های ناامیدکننده‌ای برای مقابله با آن، به فروش فرزندان‌شان رو آورده‌اند.

پس از افغانستان، یمن با افزایش ۶۶ درصدی افراد گرسنه، با گرسنگی شدید رو به رو است.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x