افغانستان به دنبال حل مشکل مهاجرین با پاکستان است

معاون وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان حکومت سرپرست از پاکستان خواسته است که هر نوع تصمیم در باره‌ی مهاجران را در تفاهم دو جانبه اتخاذ کند.

براساس خبرنامه‌ی وزارت مهاجرین، مولوی عبدالرحمان راشد، معین این وزارت این درخواست را به روز پنج‌شنبه، شانزدهم خمل در دیدار با جنید وزیری، معاون شارژدافیر سفارت پاکستان در کابل مطرح کرده است.

معین وزارت مهاجرین امارت اسلامی به دیپلومات پاکستانی گفته است که موضوع مهاجرین موضوع دوجانبه است و تصمیم در مورد آنها باید در تفاهم بین دو کشور گرفته شود.

براساس گزارش‌ها پاکستان از ماه نوامبر سال گذشته به اینسو ۵۳۵ هزار مهاجر افغان را از آن کشور اخراج کرده و تصمیم دارد که مرحلۀ دوم اخراج افغان‌ها را به‌زودی آغاز کند.

اخیرا عبدالسلام حنفی، معاون ریاست‌الوزرای امارت اسلامی در یک برنامه افطاری در وزارت خارجه در کابل که نمایندگان و سفیران کشورها نیز در آن حضور داشتند گفت که بیش از یک میلیون مهاجر افغان از کشورهای همسایه به‌گونه‌ی اجباری و داوطلبانه اخراج شدند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x