افغانستان تحت حاکمیت طالبان: دولت امیدوار است با وجود بحران انسانی موجود و سیاست های سرکوبگرانه، تغییرات مثبتی ایجاد کند!

از آنجایی که دولت تحت رهبری طالبان در سطح بین المللی به رسمیت شناخته نشده است، برخی به دنبال فرار از کشور برای زندگی بهتر هستند. در همین حال، دارایی های بانک مرکزی افغانستان که مجموعاً به میلیاردها دالر می رسد، در خارج از کشور مسدود شده است. اما مقامات دولت بالفعل افغانستان می گویند که در حال ایجاد تغییرات مثبت در بخش اقتصاد هستند.

عبداللطیف نظری معین وزارت اقتصاد اظهار داشته است که “ما می خواهیم فرصت های ترانزیتی و سرمایه گذاری را به اوج خود برسانیم. از آنجایی که وضعیت امنیتی پایدار است و ما فساد را مهار کرده ایم، سرمایه گذاران افغان و خارجی را تشویق می کنیم تا سرمایه گذاری های خود را در افغانستان افزایش دهند.”

خان جان الکوزی عضو اتاق تجارت و صنعت افغانستان گفت “دنیای غرب محدودیت های زیادی را بر ما تحمیل کرده است، به عنوان مثال محدودیت های بانکی. در حال حاضر ما مواد مورد نیاز خود را از 10 تا 15 درصد بیشتر به قیمت، خریداری می کنیم. سه تا چهار هزار دالر کمیسیون در هر ترانزیت به عنوان مبلغ پرداخت می کنیم.”

این درحالیست که اکثریت قریب به اتفاق مردم افغانستان همچنان از فقر فراگیر و بیکاری گسترده رنج می برند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x