افغانستان در مسیر مذاکرات صلح فراگیر!

هم تهدید آمریكا و هم درگیر شدن كشورهای بیشتر تاثیر مثبتی بر دولت افغانستان داشته است. کابل اعلام کرده است که در حال برنامه ریزی های جامع برای مذاکرات صلح آمیز در ترکیه و مسکو است.

طلوع نیوز به روز شنبه به نقل از حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام کرد، کابل در کنفرانس به رهبری سازمان ملل در ترکیه و همچنین کنفرانس پیشنهادی مسکو برای یافتن راه حلی برای مشکلات کشور  شرکت خواهد کرد!

یکی از دلایل زیر پا گذاشتن مذاکرات صلح دوحه این بود که مذاکرات، خونریزی در افغانستان را به سطوح بی سابقه ای رسانده بود. این موارد همچنین شامل کشتار های هدفمند توسط طالبان در افغانستان بود.

دولت افغانستان در حال برنامه ریزی مجدد برای مذاکرات تحت رهبری سازمان ملل با نمایندگی گسترده تر از جامعه متنوع افغانستان است. به گزارش طلوع نیوز، غنی جلسه ای را با مشاوران ارشد و سیاستمداران با نفوذ برگزار کرد و در مورد کنفرانس صلح  در ترکیه گفتگو کرد!

کابل نه تنها پیشنهاد ایالات متحده برای پیوستن به مذاکرات استانبول را پذیرفته است، بلکه با شرکت در مذاکرات روسیه نیز موافقت کرده است. انتظار می رود مقامات بلندپایه از جمله رئیس جمهور غنی، داکتر عبدالله و فرستادگان خارجی به همراه نمایندگان طالبان، در جلسه ۱۸ مارچ در مسکو برای گفتگو در مورد روند صلح افغانستان شرکت کنند!

خبرگزاری تاس به روز پنجشنبه گزارش داد که ضمیر کابلوف فرستاده ویژه ریاست جمهوری روسیه در افغانستان، مشارکت همه طرف های دعوت شده از جمله زلمی خلیلزاد را تایید کرده است!

احزاب دیگر شامل ایالات متحده، چین، پاکستان، نمایندگان دولت افغانستان و طالبان هستند. با این حال مسکو برخلاف دولت بایدن، هند را برای مذاکرات افغانستان دعوت نکرده است!
(پروکرالا)
۲۰۲۱/۱۵/۳

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x