افغانستان: گروه داعش اقلیت های مذهبی را هدف قرار می دهد!

دیده بان حقوق بشر امروز گفت که داعش در افغانستان هزاره ها و دیگر اقلیت های دینی را در مساجد، مکاتب و محل کارشان بارها مورد حمله قرار داده است. مقامات طالبان برای محافظت از این جوامع در برابر بمب گذاری های انتحاری و سایر حمالت غیرقانونی یا ارائه مراقبت های بهداشتی و سایر کمک های الزم به قربانیان و خانواده های آنها کار چندانی انجام نداده اند.

از زمان تسلط طالبان بر افغانستان در آگست 2021 ،گروه وابسته به دولت اسلامی مسئولیت 13 حمله بر هزاره ها را بر عهده گرفته و حداقل با ۳ حمله دیگر مرتبط دانسته شده اند که منجر به کشتن و زخمی کردن حداقل 700 نفر گردیده است. سرکوب رو به گسترش رسانه ها از سوی طالبان، به ویژه در ولایات، به این معنی است که احتما ًال حمالت بیشتری گزارش نشده اند. یوناما گزارش داد که حملا اخیر این گروه به  شیعیان در کابل بیش از 120 کشته و زخمی برجای گذاشته است.

ریچارد ِبِنت گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در افغانستان، در 26 ماه ِمی خواستار تحقیق در مورد حملات به جوامع هزاره، شیعه و صوفی شد. او گفت که این حملات به طور فزاینده ای ماهیت سیستماتیک پیدا می کنند و بیانگر عناصر یک خط مشی سازمانی بوده، بنابراین دارای نشانه های جنایت علیه بشریت هستند.

برای زنان، از دست دادن یکی از اعضای مرد خانواده عواقب اجتماعی و اقتصادی بسیار بدی دارد، به ویژه برای زنان جوانی که به طور ناگهانی بیوه می شوند. محدودیت های طالبان بر حقوق زنان برای کار و حرکت آزادانه، باعث شده است که برخی از زنان نتوانند امرار معاش کنند و از نظر مالی مستقل شوند. مقرراتی که زنان را ملزم می کند تا در سفر همراه محرم داشته باشند، انجام کارهای روزمره را برای زنان بسیار دشوار کرده است و بر ترومایی که هم اکنون با آن روبرو هستند می افزاید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x