امارت اسلامی خواستار دعوت به نشست سازمان همکاری‌های اسلامی در گامبیا شد

عبدالسلام حنفی، معاون اداری ریاست الوزرا از سازمان همکاری‌های اسلامی خواسته است تا نمایندگان امارت اسلامی را به نشست آینده این سازمان دعوت کند تا آنان بتوانند نظریات و مشوره‌ها را بشنوند و واقعیت‌های موجود در افغانستان را شریک کنند.

آقای حنفی این خواست را روز شنبه در دیدار با طارق علی بخیت، معاون سازمان همکاری‌های اسلامی در امور بشری، فرهنگی و اجتماعی و نماینده خاص سرمنشی این سازمان برای افغانستان و هیات همراهش در کابل مطرح کرده است.

طبق خبرنامه‌ای که از سوی ارگ منتشر شده است، معاون اداری ریاست الوزرا در این دیدار گفته است که امارت اسلامی به سازمان همکاری‌های اسلامی احترام می‌گذارد و به مشوره های مسوولان این سازمان به دیده قدر نگریسته و خواهان گسترش روابط آن با افغانستان می‌باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که این سازمان مشکلات افغانستان و تصویر واقعی آن‌را به جهان انعکاس دهد.

آقای حنفی ضمن دعوت از سرمنشی سازمان همکاری‌های اسلامی برای سفر به افغانستان، گفت که درد و رنج جهان اسلام مشترک است و باید کشورهای اسلامی برای حل این مشکلات تشریک مساعی نمایند.

وی افزود که افغانستان از مرحله جنگ به حکومتداری گام نهاده است، بناءً به کمک سازمان همکاری‌های اسلامی در بخش‌های مختلف ضرورت دارد.

معاون اداری ریاست الوزرا در مورد پیشرفت‌های انجام شده در زمان حاکمیت امارت اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله دادن حق میراث و سایر حقوق شرعی و اسلامی زنان، معلومات مفصل ارایه کرد.

او تاکید کرد که سیاست امارت اسلامی این است که از افغانستان به هیچ کشوری تهدید متوجه نخواهد شد و با تمرکز به سیاست اقتصاد محور، در امور هیچ کشوری مداخله نمی‌کند و کشورها نیز نباید در امور داخلی افغانستان مداخله نمایند.

در این ملاقات همچنان نوره الرشود، رئیس اجراییه‌ای کمیسیون مستقل حقوق بشر سازمان همکاری‌های اسلامی؛ امینه الحجیری، رئیس عمومی فرهنگی، اجتماعی و امور داخلی؛ و افنان الشعیبی، رئیس اجراییه‌ای انکشاف زنان این سازمان صحبت نمودند.

آنان ضمن ارایه معلومات مفصل در مورد فعالیت‌های نهادهای مربوطه شان، گفتند: ما پیشرفت‌های خوبی را در افغانستان مشاهده کردیم و این برخلاف تصویر منفی است که در باره افغانستان در رسانه ها انعکاس می یابد؛ ما آماده همکاری در بخش‌های مختلف با افغانستان هستیم.

هیات مذکور اعلام کرد که قرار است سازمان همکاری‌های اسلامی قراردادهایی را با مؤسسه تیکای کشور ترکیه و مؤسسه انکشافی آذربایجان عقد نماید و افغانستان در صدر کمک‌ها قرار خواهد داشت. این هیات ابراز امیدواری کرد که از این طریق کارهای انکشافی بیشتر در افغانستان انجام شود.

قرار است نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی به تاریخ چهارم و پنجم ماه می در گامبیا برگزار شود.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x