امریکا بار دیگر از تشکیل حکومت همه‌شمول در افغانستان اعلام حمایت کرد

سفارت امریکا برای افغانستان در روز جهانی دموکراسی حمایت خود از حکومت همه‌شمول در افغانستان را اعلام کرده است.

این سفارت که اکنون در قطر فعالیت دارد، روز‌ جمعه، ۲۴ سنبله، مصادف با ۱۵ سپتامبر، روز جهانی دموکراسی، طی پست کوتاهی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) بار دیگر این موضوع را یادآوری کرد.

در پست سفارت امریکا آمده است: «امروز، روز جهانی دموکراسی است. ایالات متحده امریکا به مناسبت این روز و همواره بر ایجاد یک حکومتی که از همه مردم افغانستان نماینده‌گی کند تاکید می‌ورزد.»

این سفارت تشکیل حکومت نماینده مردم در افغانستان را برای شنیده‌شدن صدای مردم این کشور مهم دانسته است.

ادارات و‌ مقامات مختلف امریکا بارها اظهارات این‌چنینی را در رابطه به تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان که از همه مردم این‌ کشور نماینده‌گی کند، مطرح کرده‌اند، اما با انتقاد طرفداران تشکیل این نوع حکومت در افغانستان مواجه شده‌اند.

منتقدان بارها نحوه تعامل امریکا با طالبان را خلاف آنچه در بیانیه‌های حکومت این کشور مطرح‌ می‌شود،‌ می‌دانند.

با این حال، طالبان بارها مدعی شده‌اند که اداره آنان در افغانستان همه‌شمول است.

این در حالی است که هرچند رابطه میان طالبان و امریکا و دید‌وبازدید هیأت‌های دو طرف همچنان ادامه دارد، اما این کشور با گذشت دو سال تا کنون این گروه را به رسمیت نشناخته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x