امریکا به اشغال فضای افغانستان اصرار دارد، ما به تاسیس خلافت!

جنرال مایکل کوریلا قوماندان قوای مرکزی امریکا «سنتکام» طی گزارشی پیرامون عملیات تحقیقاتی از اول ماه جنوری تا ۳۰ ماه مارچ به کانگرس امریکا، گفته است که طالبان اراده‌ی قوی برای مبارزه با شاخه ولایت‌ خراسان گروه داعش دارند.

به گفته‌ی این جنرال امریکایی، طالبان در آینده این توانایی را ندارند تا مانع حملات تروریستی این گروه شوند. به همین خاطر امریکا نظارت بر فضای افغانستان را بیشتر می‌کند. آن‌ها برای افزایش نظارت، وسایل جاسوسی هوایی را آزمایش می‌کنند که می‌تواند برای مدت طولانی در فضا بمانند.

پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان این چندمین بار است که امریکا از کنترول فضا و‌ حریم افغانستان حرف می‌زند. زمانی که امریکا در جغرافیا و زمین افغانستان با شکستِ نظامی مواجه شد، اما این‌بار می‌کوشد که از راه‌های دیگر نفوذ خود را در افغانستان اعاده نماید.

با سقوط نظام جمهوریت تقریباً تمام حلقات استخباراتی امریکا در افغانستان ازهم پاشید؛ از نظام جمهوریت گرفته تا سفارت امریکا، نهادهای امنیتی، سازمان‌های غیردولتی و… همه در کنار جواسیس رسمی CIA امور استخباراتی را برای امریکا به‌پیش می‌بردند. اما شکست نظامی امریکا این حلقات را ازهم پاشید و این قدرت بزرگ را نگران ساخت.

بناً کنترول بر فضای افغانستان به معنی ادامه‌ای تجسس، هدف‌گیری کسانی است که برای امریکا مطلوب نیستند. همچنان فشار بر امارت اسلامی است، تا از یک سو به تفاهم استخباراتی با امریکا آماده شوند که خلای استخباراتی آن را در زمین رفع سازد، و از سوی دیگر بزرگان امارت را همیشه اخطار دهند که با تطبیق اسلام و عدم پیروی از منافع امریکا و ارزش‌های سکولار، آن‌ها را مورد هدف قرار خواهند داد.

امریکا به سیاست اشغال‌گرایانه‌ای خود ادامه می‌دهد؛ هرجایی که فضای خالی را دریابد در آن نفوذ نموده و حریم‌ها را می‌شکند، باوجود این‌که خود را مدافع برخی از اصولی می‌داند که گویی بشردوستانه است. در این امر کشورهای منطقه نیز به خیانت‌های خود ادامه می‌دهند، و دهلیزهای هوایی خود را برای طیاره‌های جاسوسی امریکا باز می‌‌گذارند تا امریکا اهداف نظامی و استخباراتی خود را در منطقه تعقیب و سرانجام از بین ببرد.

مرگ ایمن الظواهری یکی از همین مثال‌ها است. امریکا این اهداف خود را تحت عنوان «مبارزه علیه تروریزم» ادامه می‌دهد، درحالی که تحت همین عنوان ۲۰ سال در سرزمین‌های اسلامی علیه اسلام و مسلمانان جنگید. بناً تغییر اساسی در افغانستان وابسته به تغییر اساسی در منطقه است.

اگر آسیای میانه و پاکستان در محور افغانستان با هم جمع نشود، بدانیم که خیانت حکام کشورهای منطقه علیه افغانستان و بقیه مسلمانان متوقف نخواهد شد. همچنان همکاری این حکام خائن با امریکا ادامه خواهد داشت. این در حالیست که این تغییر باید بر مبنای اسلام صورت گیرد، نه اهدافِ وحشیانه و ظالمانه‌ای غرب.

(حزب التحریر /۲۶ می ۲۰۲۳)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x