امیرخان متقی: دسیسه‌های جهان برای تقسیم مسلمان‌ها ساخته شده است

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه به این باور است که جهان برنامه‌های را برای ایجاد تفرقه میان جامعه اسلامی روی دست دارد.

آقای متقی در سخنانی در میان برخی از دانشجویان در کابل بی آن‌که به کشورهای مشخصی اشاره کند، می‌گوید که این برنامه‌ها از بهر تقسیم مسلمانان به گروه‌ها، احزاب و اقوام روی دست گرفته شده است.

او افزود: «دسیسه‌ها و پلان‌های جهان برای این ساخته شده‌اند که جامعه مسلمانان را تقسیم کند، به تنظیم‌ها آن را تقسیم کند، به قوم‌ها آن را تقسیم کند و به گروه‌های مختلف آن را تقسیم کند.»

امیرخان متقی با اشاره به کارکردهای امارت اسلامی در بیش از دوسال پسین، می‌گوید که حکومت سرپرست در این مدت پیشرفت‌های خوبی در بخش اقتصاد امنیت و بخش‌های دیگر داشته است.

سرپرست وزارت خارجه در این باره گفت: «دو نیم سال دوره امارت اسلامی که گذشت برایش عزت نصیب کرد که در بخش اقتصادی هم پیشرفت کرد و در بخش امنیتی، بخش سیاسی و در تمام بخش‌ها پیشرفت کرد.»

واحد فقیری آگاه مسایل سیاسی گفت: «جهان و ملل متحد از امارت اسلامی چهار چیز عمده می‌خواهد و آن این است که امارت اسلامی به حقوق بشر و حقوق زنان احترام بگذارد، یک حکومت نسبتا همه‌شمول را ایجاد کند، با مواد مخدر مبارزه کند و با هراس‌افگنی مقابله کند.»

ملک افغان آگاه دیگر مسایل سیاسی گفت: «به جز چند کشور مغرض جهان خواهان یک افغانستان پر امن، مستقل و مترقی می‌باشد. چون اگر افغانستان ناآرام باشد تاثیرات اش بالای کشورهای دیگر نیز می‌افتد.»

این در حالی‌ست که با گذشت بیش از دوسال از حاکمیت دوباره امارت اسلامی، هنوز هیچ کشوری آن را به رسمیت نشناخته؛ اما در این زمینه تعاملاتی با برخی از کشورهای جهان وجود دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x