انتقاد برخی خبرنگاران از دست‌رسی نداشتن به موقع اطلاعات

شماری از خبرنگاران از دست‌رسی نداشتن به اطلاعات به موقع از سوی امارت اسلامی انتقاد می‌کنند.

برخی از این خبرنگاران می‌افزایند که اطلاعات در اسرع وقت به آنان داده نمی‌شود و از این رو با چالش روبه‌رو می‌شوند.

طوبا، به طلوع‌نیوز، گفت: «هنگامی‌که ما می‌خواهیم با سخنگویان در تماس شویم آنان نخست جواب نمی‌دهند و اگر جواب هم بدهند می‌گویند که ما خبر نداریم و یا این‌که ما نمی‌دانیم، به این گونه اطلاعات را در دست‌رس ما قرار نمی‌دهند.»

سامعه، در این باره می‌گوید: «از امارت اسلامی می‌خواهیم که اجازه دهند خبرنگاران آزادانه بتوانند یک گزارش را تهیه کنند.»

همزمان با این، مسوول اتحادیه خبرنگاران می‌گوید که در صورت دست‌رسی نداشتن به موقع خبرنگاران به اطلاعات، اطلاع‌رسانی برای مردم با مشکل جدی رو به‌رو می‌شود.

مسرور لطفی، مسوول اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان، گفت: «اگر در این قسمت توجه جدی نشود، اطلاع‌رسانی برای مردم با مشکل جدی رو به رو می‌شود.»

اما وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که امارت اسلامی در زمینه دست‌ر‌‌سی خبرنگاران به اطلاعات متعهد است.

مهاجر فراهی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت: «تمام ادارات دولتی و سخنگویان مکلف‌اند تا در زمان معین اطلاعات را برای خبرنگاران بدهند و اگر کدام مسأله پیش می‌شود که سخنگویان با مسوولان اطلاعات را نمی‌دهند خبرنگاران می‌توانند که به اطلاعات و فرهنگ مراجعه کنند.»

پیش از این وزارت اطلاعات و فرهنگ گفته است که برای تسهیل کار خبرنگاران، قانون حق دست‌رسی به اطلاعات با اندک تغییرات به رهبری امارت اسلامی فرستاده شده و پس از تصویب، این قانون عملی خواهد شد، اما تاکنون از آن خبری نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x