انتقاد تند سرپرست وزارت دفاع از دورویی کشورها

مولوی محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع روز پنج‌شنبه در مراسمی گفته است که کشورها در لباس “دوست” تلاش دارند افغانستان را بسوی بدبختی ببرند.

سرپرست وزارت دفاع اما از کشوری نام نبرد.

آقای مجاهد که در مراسم فراغت شماری از دانش‌جویان دانش‌گاه کابل در تالار لویه جرگه سخن می‌زد، افزوده است که هیچ پروژه زیربنایی در بیست سال حضور امریکا در افغانستان ایجاد نشده است.

مولوی محمد یعقوب مجاهد افزود: «در لباس اندیوالی، زیر شعار این و آن، به ما و شمار زهر می‌دهند و ما را هلاک می‌کنند، زهر را در عسل می‌دهند. دوست و دشمن را باید بشناسیم.»

هم‌زمان، سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله در این مراسم، احزاب را عامل اصلی دشمنی‌های داخلی خوانده است. آقای حقانی افزوده که در نیم سده‌ی اخیر، سیاست‌های تخریبی در افغانستان پیاده شده است.

سرپرست وزارت داخله گفت: «هر قدر خصومت و دشمنی که بین ما پیدا شده، احزاب بوجود آورده است بنابراین وقتی اتحاد و همبستگی در یک اتاق نباشد، پس میان قوم و ملت چگونه خواهد آمد.»

سرپرست وزارت داخله پیش از این در نشستی در ولایت پکتیا نیز بر حل تنش‌های قومی و اتحاد میان شهروندان افغانستان تاکید کرده بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x