انتقاد عباس ستانکزی از برگزاری نشست‌های مخالفان ا.ا در بیرون از کشور

شیرمحمد عباس ستانکزی، معین سیاسی وزارت خارجه از برگزاری نشست‌های مخالفان امارت اسلامی در کشورهای همسایه و منطقه انتقاد می‌کند.

آقای ستانکزی در برنامه فراغت نیروهای ویژه وزارت دفاع، می‌گوید که این نشست‌ها به هدف تضعیف امارت اسلامی برگزار می‌شود.

به گفته‌ی معین سیاسی وزارت خارجه، حکومت اسلامی در افغانستان به نفع دشمنان خارجی نیست، از همین‌رو تلاش می‌شود تا مشکلات در افغانستان بزرگنمایی شود.

او در این باره گفت: «نشست‌های غیرقانونی که در کشورهای همسایه برگزار می‌شود این برای تضعیف ملک، نظام و نیروهای ماست.»

آقای ستانکزی در بخشی از سخنانش می‌گوید که مسلمانان جهان چشم امید بر نیروهای امارت اسلامی بسته‌اند.

او از نیروهای امارت اسلامی می‌خواهد تا آمادگی برای جنگ‌های جبهه را نیز داشته باشند.

معین سیاسی وزارت خارجه افزود: «دیروز ما در جنگ‌های چریکی آغشته بودیم، جنگ‌های چریکی هم می‌کردیم جنگ‌های گوریلایی بوده، حال باید بخاطر جنگ‌های جبهه‌ای خود را آماده کنیم، امروز باید ما خود را در مقابل دشمن به جنگ‌های جبهه‌ای آماده کنیم.»

واحد فقیری، آگاه مسایل سیاسی گفت: «برای این باید امارت با به میان آوردن حکومت حرفوی در خود اصلاحات را به وجود آورد، برای حقوق بانوان، اقلیت‌ها و به حقوق بشری افغانان احترام کند و به نورم‌های پذیرفته‌شده جامعه بین‌المللی تن دهد تا دیگر برای مخالفان دلیل موجه نماند.»

در همین حال، برخی از آگاهان مسایل سیاسی از حکومت سرپرست می‌خواهند تا بخاطر حل برخی از چالش‌ها میان امارت اسلامی و مخالفان حکومت سرپرست، راه گفت‌وگو را در پیش گیرند.

سید هاشم جواد بلخابی، آگاه مسایل سیاسی در این باره گفت: «در هیچ کشور نظر عوام و خواص ملت متفق نمی‌شود. راه‌حل، تعامل و پذیرفتن یک دیگر است؛ صبر و حوصله نسبت به سرنوشت کشور و سرنوشت ملت است.»

معین سیاسی وزارت خارجه با توجه به عفو عمومی از سوی رهبر امارت اسلامی، یک‌بار دیگر از چهره‌های سیاسی حکومت پیشین می‌خواهد تا به کشور برگردند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x