اهداف غرب در خاورمیانه در پوشش حمایت از اسرائیل؟!

مدت هاست که غرب به اشکال مختلف در خاورمیانه درگیر بوده و علاقمند است این دخالت را بیش از پیش گسترش دهد. به همین دلیل است که رژیم صهیونیستی ایجاد شده توسط امریکا در منطقه آشکار و پنهان فرمول هایی برای گسترش جنگ در منطقه می دهد.

اگرچه جنگ بین ملت فلسطین و متجاوزان صهیونیست از اکنون نیست، بلکه ده ها سال است که ادامه دارد، اما اکنون به نظر می رسد که این جنگ در حال گسترش به سایر نقاط خاورمیانه است و این امر توسط غرب انجام می شود تا به اهداف و مقاصد مورد نظر در منطقه دست یابد.

امریکا خواهان تقویت جای پای خود در خاورمیانه است و به گفته کارشناسان، دلایل نفوذ و حضور گسترده این کشور به شرح زیر است: اکثر کشورهای خاورمیانه دارای ذخایر عظیم انرژی هستند و ایالات متحده و متحدانش خواهان تسلط بر جهان هستند که به واسطه انرژی و تکنالوجی صورت میگیرد.

علاوه بر این، بخش زیادی از کالاهای تجاری جهان از مسیرهای دریایی و بنادر این منطقه عبور می‌کند و امریکا می‌خواهد کنترل خود را بر این منطقه حفظ کند و بیش از هرکس دیگری از آن بهره اقتصادی بگیرد و بزرگترین هدفش این است تا از نفوذ مخالفان خود و کشورهای در حال توسعه در منطقه جلوگیری کند و نگذارد آنها در آینده منافع امریکا را تهدید کنند.

اگرچه این حقیقت تلخ بر کسی پوشیده نیست، اما جهان عرب در حال حاضر تحت نفوذ عمیق امریکاست که از تشخیص حق و باطل در دفاع از فلسطینی ها بی بهره شدند و صدای حمایت از عدالت در آنها خشکیده است، اما دور نیست روزی که رژیم صهیونیستی گرفتار غضب کشورهای آزاده اسلامی جهان شود و پاسخگوی جنایات علیه بشریت در فلسطین باشند.

از کشورهای عربی نمی توان انتظار داشت که به خاطر چالش فلسطینی ها عملاً با صهیونیست های غاصب بجنگند، بلکه از مسلمانان خواسته میشود و بر آنها اعتراض می کنند که چرا از طرف کل جهان اسلام با امریکا مناظره نمی‌کنند و به این جنگ پایان نمی‌دهند.؟

درباره فلسطین فقط یمنی ها آشکارا در میدان نبرد با امریکایی ها و متجاوزان صهیونیست سینه های خود را نشان می دهند و کشتی های آنها را در دریاها هدف قرار می دهند و به این ترتیب به رسالت اسلامی خود عمل می کنند.

همه دنیا شاهد هستند که امریکا علیرغم جنایات رژیم صهیونیستی همچنان به حمایت آشکار خود ادامه می دهد، اخبار پیش رو از میدان نبرد و تحلیل های کارشناسان نظامی نشان می دهد که مهاجمان صهیونیست نتوانسته اند به اهداف خود برسند، اما اگر خدای ناکرده صهیونیست ها با حمایت امریکا به اهداف خود علیه فلسطینی ها دست یابند، این شکست فلسطینی ها نیست، بلکه لکه سیاه بی‌غیرتی امریکایی‌هاست که رفتار تبعیض آمیز او با مردم جهان همیشه در پیشانی او باقی خواهد ماند.

جهان اسلام باید با تمام قوا به ظلم و ستم متجاوزان صهیونیست پایان دهد و سیطره ملت فلسطین را در عرصه های سیاسی، اقتصادی و نظامی به دست گرفته و با هم راه را برای تشکیل کشور مستقل فلسطین که پایتخت آن بیت المقدس باشد هموار کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x