اهمیت نشست شورای امنیت ملی برای هند

هند قرار است در ۱۰ نومبر میزبان گفتگوهای امنیتی منطقه ای در مورد افغانستان باشد. آقای سهگل کارشناس دفاعی بازنشسته در این زمینه گفت که این نشست از آنجایی که هند نگران است که افغانستان به منبع تروریسم تبدیل نشود، از اهمیت بالایی برخوردار است!

سهگل در گفتگو با آنی نیوز گفت: “این نشست برای هند کاملا مهم است. هند روابط عمیقی با افغانستان دارد. آنها دارای منافع اقتصادی، دیپلماتیک، سیاسی و همچنین امنیتی هستند!”

لازم به ذکر است دعوت هند برای این نشست در سطح شورای امنیت ملی به طور رسمی به چین و پاکستان و کشورهای دیگر از جمله روسیه، ایران، تاجیکستان و ازبکستان ارسال شده است.

چندین کشور از جمله روسیه و ایران شرکت در این نشست را تایید کرده اند، اما پاکستان از طریق رسانه های خود شرکت در این نشست را رد کرده است!

دو نشست قبلی در این قالب در ایران در سپتمبر ۲۰۱۸ و دسمبر ۲۰۱۹ برگزار شد. امکان زودتر برگزار شدن نشست سوم در هند به دلیل شیوع بیماری کرونا امکان پذیر نبود!
دودیس کورس
۲۰۲۱/۶/۱۱

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x