اوچا: برای کمک‌ زمستانی به نیازمندان افغان ۶۱۴ میلیون دالر نیاز است

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد (اوچا) می‌گوید که برای کمک‌رسانی به افراد نیازمند در افغانستان تا زمستان پیشرو، به ۶۱۴ میلیون دالر امریکایی نیاز است. اوچا در گزارشی گفته است که این بودجه برای حمایت از فعالیت‌های مقدماتی آمادگی زمستانی مانند ارتقا و بازسازی سرپناه‌ها و تهیه لباس گرم و کمپل تا سه ماه آینده هزینه می‌شود.

دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد از نهادهای کمک‌کننده خواسته است تا قبل از شروع سردی زمستان به کمک‌های خود به افغانستان ادامه دهند، چون خانواده‌های آسیب‌پذیر در زمستان، بیش از هر زمان دیگری به کمک نیاز دارند.

اوچا تاکید کرده است که قبل از سرد شدن هوا در افغانستان و مسدود شدن راه‌ها، نهادهای امدادی باید این کمک را به آنها ارایه کنند. این ادارۀ سازمان ملل متحد گفته است ۱۲۲ اولویت بالا، ۲۴۷ اولویت متوسط و ۳۲ اولویت پایین برای زمستان آینده در افغانستان مشخص شده است.

هفتۀ گذشته رامز الاکبروف، معاون نمایندۀ سرمنشی ملل متحد در بخش کمک‌های بشری در کابل گفت که ملل متحد از ماه جنوری تا جون سال روان برای حدود ۲۴ میلیون نفر در افغانستان کمک کرده و بیش از یک میلیارد دالر را برای کمک‌های بشری به افغانستان منتقل کرده است.

اما او تاکید کرد: “راه حل در توزیع مواد خوراکی و سرپناه نیست، مردم افغانستان به کمک‌های انکشافی بیشتر نیاز دارند تا به علل اصلی درد و رنج شان رسیدگی کنند. مثل اعمار سیل‌برها، سدها، کانال‌های آبگیری و سیستم‌های ذخیرۀ آب.” در همین حال، کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ نیز گفته است که دولت‌ها و نهادهای انکشافی را تشویق می‌کند تا به افغانستان بازگردند و به حمایت خود از پروژه‌هایی که متوقف شده ‌اند، ادامه دهند.

این کمیته گفته است که کشورها باید سرمایه‌گذاری‌های خود را در زیرساخت‌های اساسی از سر بگیرند تا از وخامت بیشتر وضعیت اوضاع در افغانستان جلوگیری شود. نهادهای امدادرسان گفته اند که سطح نیازمندی‌های بشری با گذشت هر روز در افغانستان افزایش می‌یابد و هم اکنون ۹۰ درصد جمعیت این کشور غذای کافی برای خوردن ندارند و ۵۵ درصد جمعیت به کمک‌های بشری نیاز دارند.
(صدای آمریکا)    

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x