با نزدیک شدن زمستان، افغان‌ها با جهنم روی زمین روبرو خواهند شد

اگر در زمستان امسال هوا در افغانستان به همان اندازه بد باشد که کارشناسان پیش بینی می کنند، انتظار می رود تعداد زیادی با گرسنگی حاد و قحطی گسترده تهدید شوند!

برنامه جهانی غذا مجبور است برای کمک به بیش از ۲۲ میلیون نفر منابع خود را به افغانستان افزایش دهد.

تحلیل دیوید بیزلی از وضعیت افغانستان نگران کننده است. او اظهار داشت: ” ما اکنون به بدترین بحران انسانی روی زمین نگاه می کنیم. ۹۵ درصد مردم غذای کافی ندارند و اکنون ما به ۲۳ میلیون نفر نگاه می کنیم که به سمت گرسنگی می روند. شش ماه آینده فاجعه بار و جهنم روی زمین خواهد بود!”

قبل از به دست گرفتن قدرت طالبان در افغانستان در ماه آگست، این اطمینان وجود داشت که دولت اشرف غنی با توجه به کمک جامعه جهانی قادر خواهد بود با تهدید یک زمستان بد کنار بیاید. این کمک با فروپاشی دولت آقای غنی از بین رفت!

کشورهای غربی کمک های خود را به کشور قطع کرده اند، زیرا نمی خواهند به رژیمی کمک کنند که دختران را از تحصیل منع می کند و طرفدار بازگرداندن  مجازات های سنگین و ضد حقوق بشری است!

آقای بیزلی دولت های ثروتمند و کشورهای توسعه یافته را به چالش کشید و گفت وقتی امروز ۴۰۰ تریلیون دالر ثروت روی زمین وجود دارد، شرم آور است که کودکان از گرسنگی بمیرند!”

زمستان خیلی زود فرا می رسد و تعداد زیادی از مردم در آستانه فاجعه قرار خواهند گرفت!
بی.بی.سی نیوز
۲۰۲۱/۸/۱۱

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x