بحران اقتصادی و زمستان؛ «روستاییان افغانستان آخرین دارایی‌های باقی‌مانده خود را فروخته‌اند»

در حالی‌که سه روز دیگر به آغاز فصل زمستان باقی‌مانده، همزمان نگرانی‌ها در مورد وضعیت دشوار مردم کشور در این فصل افزایش یافته است.

برنامه جهانی غذا (WFP) با نشر بیانیه‌ای روز سه‌شنبه، ۲۸ قوس، گفته که بحران اقتصادی، خشکسالی و نگرانی از فرارسیدن زمستان، مردم افغانستان را مجبور به اتخاذ راهبردهای مقابله‌ای منفی برای بقا کرده است.

فرانسوا گومنز، رییس این سازمان گفته است: «در مناطق روستایی، خانواده‌ها آخرین دارایی‌های باقی‌مانده خود مانند بذر، گاو و ابزار کشاورزی‌شان را فروخته‌اند.»

این مقام برنامه جهانی غذا گفته است که از هر سه تن در افغانستان، یک تن نمی‌داند که وعده بعدی غذایی‌اش را از کجا تامین کند و مردم این کشور با زمستان سختی روبه‌رویند.

وی همچنان از کمک ۲۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان استقبال کرده و‌ گفته که این‌ مبلغ به برنامه جهانی غذا برای کمک به مردم‌ گرسنه، پیش‌گیری و مبارزه با سوءتغذیه کمک می‌کند‌.

برنامه جهانی غذا خاطرنشان کرده که در شهرهای افغانستان نیز از هر سه خانواده یک خانواده فرصت تامین معیشت‌شان را ندارند و به‌دنبال شغل هستند.

این نهاد بار دیگر با برجسته کردن وضعیت بد مردم افغانستان، گفته است، پیش از این که برف و سرما دسترسی به ساحات دوردست را قطع کند، باید بودجه مورد نیاز آن تامین شود.

پیش از این، برنامه جهانی غذا برای کمک به میلیون‌ها تن در افغانستان درخواست کمک مالی ۸۰۰ میلیون دالری فوری کرده بود.

این نهاد به‌دلیل کمبود بودجه دست‌کم هشت میلیون تن را از لیست دریافت‌کننده‌گان کمک‌هایش حذف کرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x