برنامه جهانی غذا: به تلاش‌های خود برای مشارکت کامل کارمندان زن در افغانستان ادامه می‌دهیم

کارل سکاو، معاون رییس اجرایی و مدیر عملیاتی برنامه جهانی غذا (WFP)، طی سفر پنج‌روزه به افغانستان گفته است که این نهاد به تلاش‌های خود در زمینه بازگرداندن کارمندان زن به کار ادامه می‌دهد.

این نهاد روز سه‌شنبه، ۳۰ جوزا، در اعلامیه‌ای گفته که افغانستان شاهد تاثیر محدودیت‌ها بر کار زنان و کاهش شدید بودجه است.

مدیر عملیاتی برنامه جهانی غذا افزوده است که دختران، پسران زنان و مردان افغانستان باید به کمک‌های برنامه جهانی غذا دسترسی مساوی داشته باشند.

کارل سکاو در این سفرش از پروژه‌های در حال تطبیق برنامه این سازمان در ولسوالی بگرامی ولایت کابل و شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان، دیدن کرده است.

این مقام برنامه جهانی غذا، از کشورهای کمک‌کننده خواست تا به مردم افغانستان پشت نکنند و به کمک‌های‌شان ادامه دهند.

براساس گفته‌های مسوولان WFP، بیش از ۱۵ میلیون تن در افغانستان در ناامنی غذایی شدید و ۲٫۸ میلیون تن دیگر نیز در یک قدمی گرسنه‌گی قرار دارند.

همچنان در حدود هشت میلیون افغان نیازمند به‌دلیل کاهش بودجه برنامه جهانی غذا، از دریافت کمک محروم شده‌اند.

برنامه جهانی غذا خاطرنشان کرده که برای ادامه کمک‌هایش در شش ماه آینده به مردم نیازمند افغانستان، به ۹۱۸ میلیون دالر نیاز دارد.

پس از تسلط دوباره طالبان در افغانستان، اقتصاد مردم با رکود مواجه شده و ۹۵ درصد از جمیعت کشور زیر خط فقر زنده‌گی می‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x