برنامه جهانی غذا: به دلیل کسری بودجه، کمک ها در افغانستان کاهش یافته است

برنامه جهانی غذا به تازگی اعلام کرده است که به دلیل کمبود بودجه، کمک های خود را در افغانستان به 10 میلیون نفر کاهش می دهد.

این سازمان در ویدئویی که روز دوشنبه منتشر شد، اظهار داشته: در حالی که زمستان در افغانستان طاقت فرسا می باشد، به دلیل کمبود بودجه مجبور به کاهش کمک های غذایی به حدود 10 میلیون نفر شده است.

برنامه جهانی غذا (WFP) نیز از نهادهای بین المللی خواسته است تا در زمستان جاری به مردم افغانستان کمک کنند.

این سازمان تاکید کرد که افغان ها بیش از هر زمان دیگری به کمک نیاز دارند.

برنامه جهانی غذا افزود که افغانستان در میان هشت کشور جهان است که بدترین وضعیت ناامنی غذایی را دارند.

بر اساس گزارش برنامه جهانی غذا، مردم افغانستان در حال حاضر از شروع فصل سرما زندگی سختی را در حال سپری کردن هستند.

این در حالی است که WFP پیش از این اعلام کرده بود که اتحادیه اروپا 25 میلیون یورو برای حمایت از نیازمندان در افغانستان کمک کرده است.

تغییر نظام، بحران اخراج مهاجران، زلزله های اخیر در کشور، کمبود آب، تغییرات آب و هوایی و خشکسالی های اخیر در کشور منجر به گسترش فقر و تأثیرات منفی به ویژه بر زنان و کودکان و افزایش سطح نیازمندی ها در میان افغان ها شده است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x