برنامه جهانی غذا: در آینده نزدیک وضعیت افغانستان مانند جهنم خواهد شد

به نقل از رسا نه ها، برنامۀ جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) می‌گوید که قحطی و گرسنگی حدود سه میلیون نفر را در افغانستان تهدید می‌کند.

دیوید بیسلی، مدیر اجراییۀ برنامه جهانی غذا در سفر اخیرش به افغانستان گفت که ۴۵ میلیون نفر در ۴۳ کشور با گرسنگی و قطحی مواجه هستند که از این میان، حدود سه میلیون آن در افغانستان است.

بیسلی افزود که برنامۀ جهانی غذا برای ۲۳ میلیون نفر در افغانستان کمک خواهد کرد. ملل متحد جنگ، تغییر اقلیم و همه‌گیری بیماری کووید۱۹ را در جهان از عوامل عمدۀ گرسنگی و قحطی در جهان عنوان کرده است.

به گفته او، «۹۵ درصد مردم افغانستان غذای کافی ندارند و انتظار می‌رود ۲۳ میلیون نفر به با گرسنگی روبرو شوند». او گفته است که شش ماه آینده «فاجعه‌بار» و مانند «جهنم روی زمین» خواهد بود.

ملل متحد همچنین گفته است که بر اساس گزارش‌های رسانه‌ها، برخی از خانواده‌ها برای زنده ماندن در افغانستان، دست به فروش کودکان شان زده اند.

پیش از این، ملل متحد هشدار داده بود که تا اخیر سال جاری میلادی، یک میلیون کودک زیر سن پنج سال با سوی تغذیه حاد مواجه خواهند شد در حالی که ۳.۳ میلیون نفر دیگر از این مشکل صحی رنج خواهد برد.

بر اساس پیش‌بینی برنامۀ جهانی غذا برای رسیدگی به نیازمندان در افغانستان ماهانه، ۲۲۰ میلیون دالر نیاز است تا با بخشی از ۲۳ میلیون نفر در زمستان پیش رو کمک صورت گیرد.

برنامۀ جهانی غذا همچنین هشدار داده است که با نزدیک شدن فصل زمستان، مشکلات مردم از ناحیۀ فقر و تنگ‌دستی در نقاط دوردست این کشور بیشتر خواهد شد.

پیش از سقوط افغانستان به دست طالبان، این امیدواری وجود داشت که حکومت اشرف غنی از عهده تهدید زمستان سخت به کمک جامعه جهانی سخت برآید اما با تسخیر قدرت از سوی طالبان این امید نقش برآب  شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x