به خارجی‌ها اجازه مداخله در مسایل داخلی را نمی‌دهیم

مولوی محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع در یک گفت‌وگوی ویژه با طلوع‌نیوز، گفته است که خواست‌های خلاف قوانین اسلامی در کشور هرگز پذیرفته نمی‌شود.

آقای مجاهد همچنان گفته که برخی از خواست‌های جامعه جهانی خلاف شریعت اسلامی و فرهنگ افغانستان اند که برای حکومت سرپرست قابل پذیرش نیست.

به باور سرپرست وزارت دفاع، تشکیل حکومت همه‌شمول، مسایل آموزشی و آزادی بیان از مسایل داخلی کشور استند و جهان نباید در این گونه مسایل مداخله کند.

محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع، به طلوع‌نیوز گفته است: «ما در مسایل داخلی اجازه مداخله به خارجی‌ها را نمی‌دهیم. این که نوعیت حکومت چه گونه است. به کدام شکل باشد، کی در حکومت باشد و کی نباشد، سلسه آموزش چه گونه باشد و همین‌گونه در مورد آزادی بیان باید چه گونه رفتار کنید. پالیسی ما از گذشته این‌گونه بوده است که افغان‌ها خود شان باید در این زمینه تصمیم بگیرند.»

مولوی محمد یعقوب مجاهد در بخشی دیگر سخنان‌اش افزوده است که ایالات متحده امریکا در مسیر دشمنی با حکومت سرپرست افغانستان در حرکت است. او از امریکا نیز خواسته است که از مداخله در مسایل داخلی افغانستان دست بردارد.

سرپرست وزارت دفاع افزود: «ما از امریکا می‌خواهیم که افغانستان یک کشور مستقل و آزاد است. باید در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی آزادی خود را داشته باشد. آنان باید تلاش نکنند که آن را تحت کنترول خود نگهدارند و یا اهداف خود را بر آن تطبیق کند.»

این مقام ارشد نظامی حکومت سرپرست درباره‌ی درگیری‌های مرزی میان مرزبانان امارت اسلامی با مرزبانان کشورهای همسایه گفته است که حکومت سرپرست خواهان نبرد و درگیری با هیچ کشور به ویژه با کشورهای همسایه نیست.

سرپرست وزارت دفاع در این گفت‌وگو تاکید کرده است که حکومت سرپرست خواهان داشتن روابط خوب با تمامی کشورها به شمول همسایه‌گان است. او بار دیگر اطمینان داد که امارت اسلامی هرگز اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان ضد کشورهای جهان کار گرفته شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x