بودجه طرح کمکی به افغانستان به 3.2 میلیارد دالر کاهش یافت

دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که سازمان ملل متحد و آژانس های بشردوستانه بودجه برنامه کمک رسانی به افغانستان را برای سال 2023 به 3.2 میلیارد دالر تغییر داده اند که در مقایسه با 4.6 میلیارد دالر در اوایل سال جاری کاهش یافته است.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد که «شرایط عملیاتی در حال تغییر» در پی محدودیت های دولت طالبان بر امدادگران زن به این طرح بازنگری شده کمک کرده است.

این در حالیست که مقامات طالبان چندین دستور صادر کرده‌اند که بسیاری از کارمندان زن افغان و سازمان‌های غیردولتی و سازمان ملل را از اجرای وظیفه شان منع کرده‌اند، که نهادهای کمک رسان هشدار داده‌اند که اجرای وظایفشان به‌شدت در این کشور با مشکل مواجه شده است.

این بیانیه افزوده است که افغانستان همچنان یکی از بدترین بحران های بشردوستانه در جهان است و بیش از دو سوم مردم آن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

برخی از مقامات بشردوستانه و دیپلمات ها نسبت به کاهش احتمالی کمک های مالی به افغانستان به دلیل محدودیت های طالبان بر کارمندان زن و دولت های کمک کننده در ارزیابی بحران های جهانی و اولویت های اقتصادی هشدار داده اند.

مشخص نیست که چه مقدار از بودجه اصلاح شده توسط کمک کنندگان خارجی تامین می شود.

درخواست‌های بشردوستانه جهانی اغلب کمتر از کل مبلغ درخواستی است. در سال 2022، طرح واکنش بشردوستانه 4.4 میلیارد دالر بود و حدود 3.2 میلیارد دالر دریافت کرد. سازمان ملل می گوید تعداد افراد نیازمند از سال گذشته افزایش یافته است.

آژانس انکشافی سازمان ملل متحد در ماه آوریل پیش بینی کرد که در صورت کاهش 30 درصدی کمک ها، اقتصاد افغانستان منقبض خواهد شد و تورم افزایش خواهد یافت.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x