بوکوحرام و الشباب هم در افغانستان حضور دارند

احمدضیاء سراج، رئیس امنیت ملی دولت پیشین با هشدار نسبت به پیامد حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان زیر سلطه طالبان گفت که نمایندگان گروه‌های تروریستی بوکو حرام مستقر در نیجریه و الشباب در سومالی و دیگر گروه‌های تروریستی هم در کشور حضور دارند و با طالبان در تماس‌اند.

ضیاء سراج در سخنرانی 20 دقیقه‌ای که روز دوشنبه، 22 آپریل در توییتر منتشر شد افغانستان را «مرکز آموزشی همه گروه‌های تروریستی» توصیف کرد و افزود که القاعده، داعش و دیگر گروه‌های مستقر در افغانستان، از اعضای خود در کشورهای مختلف جهان دعوت کرده‌اند که به افغانستان سفر کنند، چون در این کشور از آزادی عمل برخوردارند.

سراج در ادامه گفت: «به دلیل فقر و بیکاری در افغانستان، گروه‌های تروریستی از میان جوانان به آسانی نیروگیری می‌کنند.» رئیس امنیت ملی دولت پیشین افغانستان اضافه کرد که در صفوف گروه‌های تروریستی مستقر در افغانستان، «افرادی که جنگ شغل‌شان است و از همین طریق درآمد می‌کنند» زیاد هستند و به همین دلیل کشورهای مختلف در مسیر تامین منافع خود، از این گروه‌ها و افراد استفاده می‌کنند.
🔜 @tarjomanaf

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x