بیش از ۱۵ میلیون تن در افغانستان هنوز ناامنی غذایی را تجربه می‌کنند

سازمان جهانی غذا گفته است که بیش از ۱۵ میلیون تن در افغانستان هنوز ناامنی غذایی را در سطح بحرانی یا اضطراری تجربه می‌کنند.

سازمان جهانی غذا روز سه‌شنبه، ۹ جوزا، با نشر اعلامیه‌ای نگاشته است که از کمک‌های چین در سال ۲۰۲۳ به این سازمان استقبال می‌کند.

این سازمان به نقل از وانگ یو، سفیر چین در افغانستان نوشته است: «چین و افغانستان همسایه‌گان و دوستان خوبی هستند از سال ۲۰۲۲، دولت و مردم چین کمک‌های بشردوستانه را در سطح بالایی به افغانستان ارایه کرده‌اند تا به مردم کمک کنند که از شرایط سخت خارج شوند.»

به گفته او، چین به رساندن کمک‌های مواد غذایی به مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

از جانبی، خانم شاووی لی، رییس و نماینده پروگرام غذایی جهان در افغانستان گفته که امسال این پروگرام در افغانستان با کمبود جدی بودجه مواجه است و این کمک به موقع از سوی دولت چین، در زمانی دریافت می‌شود که به حمایت دوام‌دار بسیار نیاز است.

او افزوده است: «تخمین زده می‌شود که بیش از ۱۵ میلیون تن در سراسر کشور با ناامنی شدید غذایی روبه‌رو برای جلوگیری از افزایش روزافزون گرسنه‌گی و سوءتغذیه به کمک‌های بشردوستانه پایدار نیاز است.»

به گفته سازمان جهانی غذا، به‌دلیل کمبود بودجه مجبور به کاهش بسته‌های کمک غذایی به همه خانواده‌ها و کاهش هشت میلیون تن از جمله مستفدین شده است و قصد دارد با این کمک چین به مدت دو ماه به حدود ۷۰ هزار تن کمک غذایی ارایه کند.

این در حالی است که با روی‌کار آمدن طالبان در افغانستان، وضعیت اقتصادی شهروندان کشور رو به وخامت گراییده است.

پس از سلطه طالبان، سطح بیکاری افزایش یافته و این عامل سبب گسترش دامنه فقر نیز شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x