تاجیکستان: وعده‌های طالبان در‌ مبارزه با مواد مخدر حقیقت ندارد

رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر تاجیکستان می‌گوید با وجود اظهارات مکرر طالبان در مبارزه با مواد مخدر، واقعیت چیز دیگری است.

حبیب‌الله وحیدزاده گفت آمارها نشان می‌دهد که قاچاق مواد مخدر از افغانستان افزایش یافته است.

او در یک نشست خبری در دوشنبه گفت به وعده‌های طالبان برای مبارزه با مواد مخدر هم باور ندارد.

این مقام تاجیکستان توضیح داد که طالبان وعده داده بودند کسانی را که مواد مخدر تولید و توزیع می‌کنند مجازات خواهند کرد، «اما در واقعیت ما این را احساس نمی‌کنیم.»

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، بر اساس آماری که آقای وحیدزاده ارائه کرد، در سال ۲۰۲۱ پس از به قدرت رسیدن طالبان، ۴ تن و ۸۳ کیلو مواد مخدر و در سال ۲۰۲۲ تقریبا ۵ تن مواد مخدر در تاجیکستان کشف و ضبط شد.

حبیب‌الله وحیدزاده گفت بیشتر مواد مخدر کشف شده در مناطق هم مرز با افغانستان بوده است.

طالبان کشت و خرید و فروش مواد مخدر در افغانستان را ماه حمل سال ۱۴۰۱ ممنوع کرد.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل هم ماه سرطان ۱۴۰۲ در گزارشی اعلام کرد که افغانستان در سال ۲۰۲۲، ۸۰ درصد تریاک جهان را تولید کرد. در این گزارش آمده که افغانستان یکی از تولیدکنندگان عمده متامفتامین یا کریستال در منطقه شده است.

دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل می‌گوید که میزان زمین‌های تحت کشت کوکنار ۲۸ درصد در این سال بیشتر شد و تولید جهانی تریاک در سال ۲۰۲۲ به میزان ۷۸۰۰ تُن رسید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x