تام وست: توانایی القاعده برای حمله به امریکا از افغانستان کاهش یافته است

تام وست، نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان می‌گوید که توانایی القاعده برای حمله به امریکا از خاک افغانستان به حداقل رسیده است.

وست که پنج‌شنبه‌شب، ۲۱ جدی، در نشست کمیته روابط خارجی مجلس نماینده‌گان امریکا سخنرانی می‌کرد همچنان گفت که افغانستان هرگز پناهگاه امن برای «تروریستان» نخواهد شد.

وی افزود که طالبان با پناه دادن به ایمن الظواهری، رهبر پیشین القاعده تعهدات خود را نقض کرده‌اند.

نماینده ویژه امریکا برای افغانستان شاخه خراسان گروه داعش را یک تهدید جدی خواند و تاکید کرد که امریکا فعالیت این گروه را زیر نظر دارد.

وست با اشاره به محدودیت‌ها و سرکوب زنان افغان از سوی طالبان در این شست گفت که وی بارها از این گروه خواسته است تا سیاست‌های خود در قبال زنان را تغییر دهد.

به‌رغم اظهارات برخی از نماینده‌گان امریکا مبنی بر در اختیار قرار گرفتن کمک‌های این کشور به طالبان، اما تام وست تاکید کرد که کمک‌های مالی ایالات متحده به این گروه نه بلکه به مردم افغانستان می‌رسد.

این مقام امریکایی با وخیم خواندن وضعیت بشری در افغانستان پس از تسلط دوباره طالبان تصریح کرد که امریکا طی دو سال گذشته بیش از دو میلیارد دالر به افغانستان کمک کرده است.

گفتنی است که کمیته روابط خارجی مجلس نماینده‌گان امریکا پنج‌شنبه‌شب، ۲۱ جدی، در نشستی سیاست‌های دولت بایدن در قبال افغانستان را پس از تسلط دوباره طالبان به بررسی گرفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x