تاکید سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر بر تعامل جهان با افغانستان

سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر می‌گوید که امارت اسلامی آماده تعامل با جامعه جهانی است؛ اما جهان نباید از حکومت افغانستان خواهان معامله شود.

خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف در این باره چنین می‌گوید: «امارت اسلامی قایل است که تعامل داشته باشیم ما و شما همرای جهانیان بر اساس تدبر و تکلم و از طریق مکالمه. البته به مقابله دین اسلام معامله هیچ وقت امارت اسلامی آماده نیست که ما و شما معامله کنیم.»

خالد حنفی در دیدارش با مقام‌های محلی پروان، از کارنامه بیست سال پسین در بخش حقوق بشر در افغانستان انتقاد کرده است.

آقای حنفی در این باره گفت: «شما بگویید چه گناهی بود، حقوق بشر کجا بود، چقدر یتیمان، چقدر معیوبان، بیایید به دلایل و منطق، کی بودند، کجا بودند جهانیان.»

در همین حال، والی پروان می‌گوید که کشورها و یا حکومت‌هایی که امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشند، حکومت‌های اسلامی شمرده نمی‌شوند.

عبیدالله امین‌زاه، والی پروان، گفت: «فیصله حکومت بر احکام شریعت نمی‌شود و در آن نظام امر بالمعروف وجود ندارد، او حکومت اگر حکومت مسلمان هم باشد، است، اما آن حکومت اسلامی گفته نمی‌شود.»

محمد ادریس انوري، معاون والی پروان، گفت: «حتی اگر در مقابل ما یک دشمن تاریخی و مشخص الله متعال به مثل فرعون هم باشد، ما و شما باید مطابق اخلاق خوب و نرم رفتار کنیم.»

عزیزالله عمر، فرمانده امنیه پروان، گفت: «بیست سالی که بر اذهان آنان کار کرده‌اند، برای روشن سازی یا شستشوی آن اذهان به علمای بیشتر در این ریاست نیاز است.»

به گفته سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر، رهبر امارت اسلامی در فرمان تازه‌اش گفته است که هیچ شخصی دختر جوانش را به جبر و فشار مجبور به ازدواج نمی‌تواند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x