تخاری: پاکستان نزدیک به ۴۰۰هزار مهاجر را به افغانستان بازگردانده است

قونسل‌گری امارت اسلامی در شهر کراچی پاکستان گفته است که نزدیک به ۴۰۰هزار مهاجر افغان در کم‌تر از دو ماه پسین به‌گونه‌ی اجباری از پاکستان بیرون شده‌اند.

این در حالی‌ست که بازداشت مهاجران افغان از سوی پاکستان همچنان ادامه دارد.

عبدالجبار تخاری، قونسل امارت اسلامی در شهر کراچی گفته است که تلاش می‌شود تا مهاجران زندانی افغان از راه‌های گفت‌وگو آزاد شوند.

به گفته‌ی قونسل امارت اسلامی، در حال حاضر نزدیک به یک‌هزار مهاجر افغان در زندان‌های پاکستان به‌سر می‌برند.

عبدالجبار تخاری به طلوع‌نیوز گفت: «پاکستان که روند اخراج مهاجران افغان را از ماه اکتبر آغاز کرده است، نزدیک به ۴۰۰هزار مهاجر افغان را به کشورشان بازگردانده است. علاوه بر این، ما با مقام‌های پاکستانی در مورد مهاجران افغان که در زندان‌های پاکستان زندانی هستند، برای آزادی این زندانیان گفت‌وگو کرده‌ایم و ادامه می‌دهیم.»

درهمین حال، مهاجران افغان که در پاکستان زندانی اند، از حکومت سرپرست افغانستان ‌خواسته‌اند تا به وضعیت آنان رسیدگی کند.

حمیدالله، مهاجر زندانی افغان در پاکستان گفت: «چهار ماه می‌شود که این‌جا در زندان پاکستان زندانی هستم. پدرم را برای درمان به پاکستان آوردم، پدرم در شفاخانه ماند و من را به زندان آوردند.»

عبدالله یکی دیگر از مهاجران زندانی گفت: «من دو ماه می‌شود که در زندان پاکستان هستم و وضعیت بسیار بدی دارم و بدون هیچ گناهی در زندان هستم.»

در این میان، شورای مهاجران افغان در پاکستان گفته است که پولیس پاکستان مهاجرانی را که مدرک‌های قانونی نیز دارند، بازداشت می‌کند.

میر احمد رووفی، رییس شورای مهاجران افغان در اسلام‌آباد در این باره گفت: «مهاجران افغان با فشار شدید پولیس پاکستان روبه‌رو اند و هیچ تفکیک بین مهاجران قانونی و غیرقانونی وجود ندارد و آنان را بازداشت و با خود می‌برند.»

این درحالی‌ست که امارت اسلامی در گذرگاه‌های تورخم و سپین بولدک برای مهاجران افغان که به‌گونه‌ی اجباری از پاکستان برگشت داده می‌شوند، سرپناه‌ها ساخته و سهولت‌های اولیه زندگی را برای آنان فراهم کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x