تخلیه دسته جمعی مردم از خانه هایشان در ولایات پروان و قندهار

طالبان حملات شبانه خانه به خانه را در ولایات قندهار و پروان در مرکز و جنوب افغانستان به بهانه جستجوی سلاح های غیرقانونی آغاز کرده است که باعث ایجاد ترس در بین مردم محلی شده و منجر به تخلیه گسترده مردم شده است.

به گزارش خامه پرس، از آنجایی که جستجوهای خانه به خانه توسط طالبان در افغانستان عادی شده است، ساکنان منطقه کولامی در ولسوالی سالنگ پروان به تخلیه جمعی فکر می کنند، زیرا از جست و جوی شبانه طالبان ترسیده اند.

از زمانی که نیروهای آمریکایی در 15 اگست سال گذشته قدرت را تصاحب کردند و طالبان کنترل خود را به دست گرفتند، نیروهای امارت اسلامی در مناطق مختلف کشور جستجوهای خانه به خانه انجام دادند.

فرمانده پولیس قندهار در مورد حملاتی که توسط مقامات طالبان انجام شده است، گفت: “طالبان در انجام این چنین عملیات هایی، تنها نیستند. بزرگان محله و روحانیون مذهبی هم به آنها ملحق می شوند.”

با این حال، مقامات طالبان مدعی شده اند که هدف از این جست و جوها ردیابی سلاح های غیرقانونی یا دولتی است.

در اوایل ماه اگست نیز نیروهای امنیتی طالبان در شهر و برخی ولسوالی های این ولایت خانه به خانه یورش بردند.

از زمان سقوط دولت قبلی، طالبان بارها و بارها در مناطق مختلف کشور جستجوهای خانه به خانه انجام شده است.

در اگست 2021، ایالات متحده بسیاری از تجهیزات نظامی و تسلیحات را در اختیار نیروهای افغان گذاشت که در نهایت به دست طالبان افتاد.

پس از تسخیر کابل، طالبان نه تنها کنترل سیاسی افغانستان را به دست گرفتند، بلکه کنترل تمام تسلیحات و تجهیزات نظامی ساخت ایالات متحده را که توسط نیروهای افغان در حال فرار به جا مانده بود، به دست آوردند. تسلیحات و لوازم نظامی ساخت ایالات متحده به طور آشکار در دکاکین توسط دلالان اسلحه افغان معامله می شود.

قاچاقچیان سلاح‌ها را از پایگاه‌های رها شده ارتش افغانستان و سربازان دولت افغانستان و جنگجویان طالبان تهیه می‌کنند. این سلاح ها سپس بیشتر در بازارهای اسلحه در مناطق قبیله ای مرز افغانستان و پاکستان به فروش می رسد.

در همین حال، افغانستان منبع اصلی عرضه تریاک به بازارهای جهانی مواد مخدر است و پاکستان مرکز حمل و نقل با شبکه های مواد مخدر است که از این کشور از مسیرهای مواد مخدر برای رسیدن به بازارهای بین المللی استفاده می کنند.

افغانستان به دلیل تحریم های بین المللی، با بحران انسانی همراه با مشکلات اقتصادی و کمبود مواد غذایی مواجه است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x