تصویب لایحه اخراج پناهجویان افغان به رواندا توسط نخست وزیر بریتانیا

با وجود مخالفت‌های درون حزبی و برخی مقام‌های بریتانیایی؛ اما پارلمان بریتانیا قانون «اخراج پناه‌جویان غیرقانونی» که پناه‌جویان افغانستان نیز شامل آن است را به کشور رواندا تصویب کرد.

اسوشیتد پرس گزارش داده است که ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا نیز «بدون هیچ تغییری» این لایحه را تایید کرده است.

این در حالی است که گاردین دیروز گزارش داد که آقای سوناک زیر فشار دو حزب محافظه‌کار و اپوزیسیون بریتانیا قرار دارد؛ تا لایحه «اخراج مهاجران غیرقانونی» را تایید نکند و پناه‌جویان؛ به‌ویژه «همکاران افغان بریتانیا» را از اخراج به رواندا «معاف» کند.

اسوشیتد پرس در این گزارش گفته است که تصویب این لایحه، یک آزمون برای ریشی سوناک تلقی می‌شد.

گفته می‌شود که این لایحه کشور رواندا را هم‌چون یک کشور ثالث امن اعلام کرده و امکان «اخراج مهاجران غیرقانونی» را به آن‌جا فراهم می‌کند.

بر بنیاد این گزارش، نخست‌وزیر بریتانیا گفته است: « ما آماده‌ایم. برنامه‌هایی در حال انجام است و این پروازها هر چه زودتر انجام خواهند شد. هیچ دادگاه خارجی ما را از پروازهای خروج پناه‌جویان غیرقانونی منع نخواهد کرد».

بر اساس گزارش اسوشیتد پرس، ۳۲۰ نماینده از ۳۴۹ عضو پارلمان حزب ریشی سوناک، برای تایید این لایحه رای مثبت دادند و در عین حال، ۲۷۶ نماینده دیگر پارلمان بریتانیا، به این لایحه رای منفی داده‌اند.

گفته می‌شود این تصویب، اصلاحات سخت‌گیرانه‌تری که قبلاً توسط ۶۰ عضو حزب محافظه کار بریتانیا مورد حمایت قرار گرفت و می‌توانست به طور گسترده‌تر مفاد کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر را لغو کند، نادیده گرفته است.

بر اساس این گزارش، بسیاری از اعضا که نارضایتی خود را از این طرح سوناک ابراز کرده بودند، در نهایت به این لایحه که اکنون در مجلس اعیان مورد بحث قرار گرفت، رای دادند.

این قانون جدید به مقامات بریتانیایی اجازه می‌دهد تا مهاجرانی را که به طور غیرقانونی وارد این کشور می‌شوند، بدون بررسی روند پناهندگی، به رواندا اخراج کنند.

tinyurl.com/3jkrux3u

🌐 www.tarjomanaf.af

Join 🔜 @tarjomana

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x