تعامل با طالبان؛ ایالات متحده پس از کشته شدن ایمن الظواهری هیچ تماس با طالبان نداشته است

 

وزارت خارجه امريکا می‌گوید، پس از کشته شدن ایمن الظواهری رهبر شبکۀ القاعده در کابل، میان مقام‌های بلندپایۀ امریکایی و طالبان هیچ تعاملی انجام نشده است.

وزارت خارجه آمریکا تاکید می‌کند که طالبان باید حقوق بشر و آزادی افغانان را رعایت کنند اما به گفته سخنگوی این وزارت٬ طالبان در برابر هراس افگنی مطابق توافق دوحه عمل نکرده اند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه امریکا روز چهارشنبه ۱۴سپتمبر در این مورد در یک نشست خبری گفت: “به اساس معلومات من از آن زمانی که شما اشاره می کنید، تعاملی در سطح بالا نشده است. چند ماه پیش وقتی که تام ویست با نماینده‌گان طالبان دیدار کرد ما به حقوق بشر و اهمیت حقوق تمام افغانان تاکید کردیم”.

اما سرپرست وزارت امور خارجۀ حکومت طالبان در ۷سپتمبر در گزارش سالانه دستاوردهای اداره خود گفت، آنان با مقام های امریکا و دیگر کشور ها در مورد این گفتگو کردند که نقض حریم هوایی افغانستان را متوقف کنند.

اما وی در این مورد جزئیات دیگری نداد که با کدام مقام‌های امریکایی گفتگو کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x