جنایت شاهزاده هری و سکوت جهان!

چندی پیش شاهزاده هری یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا در سخنان خود گفته بود که 25 افغان را در افغانستان کشته و افغان های مظلوم کشته شده را به مهره های شطرنج تشبیه کرده ود. جنایاتی که او در افغانستان مرتکب شد واکنش های گسترده مردم را برانگیخت.انس حقانی یکی از اعضای برجسته کمیسیون تماس با شخصیت های افغان گفت: “شما در این بازی شکست خورده اید. امیدوارم در تاریخ بشریت این جنایات به یادگار بماند.”

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی مرکزی امارت اسلامی افغانستان نیز گفته بود: “آنها به افغانستان آمده بودند و ریختن خون مردم را برای آنها لذت داشت، متأسفانه این برخلاف تمام ادعاهای غرب است که آنها درباره بشریت، حقوق بشر و انسانیت دارند، آنها همیشه به مردم کشورهای دیگر با تحقیر نگاه می کنند، از خونریزی آنها لذت می برند، این آخرین اعتراف آنها نه تنها چهره شاهزاده هری را نشان می دهد، بلکه چهره همه آنها را نیز آشکار می کند. مهاجمانی که به افغانستان آمدند و کشور ما را به خرابه تبدیل کردند.”

شاهزاده هری که در حال حاضر به همراه همسر آمریکایی خود مگان در کالیفرنیا در ایالات متحده اقامت دارد، این اظهارات تحریک آمیز را در کتابی که به تازگی منتشر شده در مورد یادداشت های زندگی خود نوشته است. جامعه جهانی باید شاهزاده هری را به خاطر جنایتی که مرتکب شده است محاکمه کنند. شاهزاده هری یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا به قتل 25 افغان بی گناه اعتراف کرده است.

از سوی دیگر مصطفی شینتوپ رئیس پارلمان ترکیه نیز به شدت به اظهارات هاری واکنش نشان داده بود.رسانه های خبری الجزیره به روزنامه حریت ترکیه گزارش دادند که آقای شین تاپ در سخنان خود خطاب به هری گفت: تو کی هستی که بتوانی تشخیص بدهی، مردگان انسان بودند یا نه؟ تو در افغانستان چه می کردی؟ دنبال چی می گشتی؟ قرن بیستم خونین ترین قرن در تاریخ بشریت بود، اروپایی ها مردمی هستند که در مقیاس وسیع مردم را کشتند، آنها در جنگ جهانی اول 20 میلیون نفر را کشتند، 75 میلیون نفر را در جنگ جهانی دوم کشتند.

اظهارات هری بر ارتش انگلیس نیز تاثیر بدی داشته است.ارتش انگلیس می گوید اظهارات هری تحریک آمیز است اظهارات او ممکن است خطرات بیشتری برای این کشور به همراه داشته باشد و امنیت آن را تهدید کند.مشاور سابق امنیت ملی و سفیر انگلیس در مریکا در سال های 2016 تا 2019 گفت که به شاهزاده هری توصیه خواهد کرد که در مورد نظرات خود توضیح دهد.

به نظر من اگر دنیا در ادعاهای خود صادق است، پس همه آن سازمان هایی که تحت عنوان حقوق بشر فعالیت می کنند، بر اساس تعهدات خود موظف هستند که شاهزاده هری و سایر جنایتکاران مشابه را که در 20 سال اشغال، خون افغان های بی گناه را ریختند، به محکمه بین المللی بیاورند و پیش از محاکمه، باید غرامت خانواده هایی را که اعضای خانواده خود را از دست داده اند و در نتیجه اقدامات وحشیانه شان متحمل خسارات مالی شده اند، بگیرند. اما این ممکن نیست زیرا تمام ادعاهای جهان کافر که به نام بشریت مطرح می کنند صرفاً نمادین است و هرگز شکل عملی به خود نگرفته است.

اما جهان باید به خاطر داشته باشد که شاهزاده هری در تاریخ افغانستان به عنوان یک فرد فاسد و جنایتکارانه ثبت خواهد شد، این به نسل های آینده افغانستان نشان خواهد داد که جنایتکاران غربی اینجا برای پیشرفت نیامده بودند بلکه برای فعالیت های ضد بشری آمده بودند. بله! گفته های شاهزاده هری نسل جوان افغانستان را تشویق می کند تا انتقام برادران مظلوم و بی گناه خود را از دشمنان بگیرند، شاید تاریخ به شاهزاده هری یا فرزندانش مهربان نباشد.

(الامارة /18 فبروری 2023)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x