جنگ رسانه ای؛ کوششی دیگر علیه نظام اسلامی!

غرب و دشمنان نظام اسلامی با تمام وجود کوشش می کنند تا از هر جهت مانع از موفقیت نظام اسلامی شوند و با مشکلات و موانع و چالش هایی این نظام را مواجه کنند. چه از طریق جنگ رو در رو باشد و چه تحریم های اقتصادی، جنگ رسانه ای و تبلیغات یا هر راه ممکن دیگر. غرب انواع نظام های دنیا را تحمل می کند. سلطنتی جمهوری، دموکراتیک، مذهبی (به جز اسلام) و غیر مذهبی، سکولار، همه را در دنیا می بینیم. غرب با آن مشکلی ندارد. در معاملات و تعاملات دنیا نیز دخیل هستند. اما در این دنیای بزرگ و با وجود این تعداد مسلمان، نظام اسلامی حتی در گوشه ای از جهان قابل تحمل نیست!

غرب می داند که دموکراسی با چه سرعتی در حال افول است. این در حالی است که هیچ چیز دیگری در جهان به عنوان جایگزین آن وجود ندارد. اما می داند که آینده از آن اسلام است و ملت های جهان با ناآرامی های فراوان برای حکومت اسلام لحظه شماری می کنند! بنابراین وقتی در افغانستان شکست خوردند و مجبور شدند جنگ فیزیکی و اشغال را کنار بگذارند. جنگ رسانه ای را تا حد امکان داغ نگه داشتند. رسانه ها و سازمان های بین المللی چنین اظهاراتی را منتشر می کنند که نظام اسلامی موجود در افغانستان شکست خورده است. آنها به ناکامی ها و جنایات خود شکل خوب داده و موفقیت ها و دستاوردهای امروز نظام اسلامی را از چشم جهانیان پنهان کرده اند.

رسانه ها نمی گویند در کشوری که آمریکا، ناتو و متحدانش 20 سال به نام حفظ صلح جنگیدند، اما نتوانستند برای یک روز امنیت را تامین کنند. امروز از امنیت بی نظیر در دنیا برخوردار است. رسانه ها نمی گویند کشوری که به دلیل فساد در رتبه اول جهان قرار گرفت. امروز هیچ فسادی در آن وجود ندارد. رسانه ها نمی گویند کشوری که خشخاش در آن به صفر رسیده است در صدر لیست کشت و قاچاق خشخاش در زمان حضور آمریکا و متحدانش قرار داشت. رسانه ها نمی گویند که کشوری که ایالات متحده و متحدانش در آن حکومت کردند، تعداد معتادان به مواد مخدر از چهار میلیون نفر فراتر رفته بود. اما اکنون معتادان به جای افزایش به بیمارستان ها منتقل می شوند.

رسانه ها نمی گویند کشوری که 70 درصد بودجه سالانه افغانستان بر اساس کمک دیگران بوده است، امروز می تواند آن را به تنهایی تامین کند. رسانه ها تحلیلی را که گفتند که سیستم اداری در افغانستان نابود می شود و نهادها فلج می شود، اکنون خود بر کذب آن باور دارند. رسانه ها این تحلیل را نمی گویند که پول افغانی ارزش خود را حفظ کرده و بانک ها در سراسر کشور فعال هستند. رسانه ها و سازمان ها و نهادهای بین المللی از همه این تحولات، فعالیت ها و تحولات آگاه هستند اما وضعیت را کاملاً برعکس را نشان می دهند.

در اکتوبر گذشته، سازمانی به نام گالوپ، افغانستان را ناامن ترین کشور جهان نامید. مردم تعجب می کنند که این افراد تا کجا در دروغگویی پیش رفته اند. این نهاد گفته است که حوادث دزدی در افغانستان افزایش یافته است. اما اگر از ساکنان کابل بپرسیم، جایی که راه رفتن در شب را به خطر انداختن خود می‌انگاشتند و مردم را برای تلفن همراه یا ساعت کتک می‌زدند و می‌کشتند متوجه خواهیم شده که در هر ساعت شب هر فرد با راحتی میتواند در افغانستان سفر کند.

رسانه ها و سازمان های بین المللی افغانستان را برای زنان امن نمی دانند. اما آنها چشم خود را بر این واقعیت می بندند، زمانی که امریکا و متحدانش در اینجا حکومت می کردند، زنان نه در نهادها در امان بودند و نه از حملات و بمباران آنها در خانه، در گذشته زندان ها پر از زنان بود، امروز حتی یک زن در زندان نیست. دیروز برادران و فرزندان آنها توسط سگ ها تهدید شده یا با مین از میمردند، امروز همه آن موقعیت های وحشتناک از بین رفته است. اما واکنش رسانه ها و سازمان های بین المللی بر خلاف شرایط موجود است!

امارت اسلامی به عنوان یک دولت و یک سیستم، باید روی رسانه خود سرمایه گذاری کنید. باید خرج کند، تمام کوشش خود را انجام دهد تا فرصت را برای تربیت مردم فراهم کند. باید از رسانه ها و امکانات موجود حداکثر استفاده را کرد. رسانه های خارجی و پیرو خارج که بر خلاف دین، کشور و منافع ملی و اصول واقعی روزنامه نگاری برنامه پخش می کنند باید کنترل شوند.

(کابل تکی کام /25 نومبر 2022)

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x