جنگ غزه؛ عامل شکست سیاسی صهیونیست ها!

رژیم صهیونیستی ده ها سال است که جنایات مختلفی را علیه ملت فلسطین انجام می دهد و آخرین بار پس از 7 اکتبر در جریان حملات گسترده هوایی و زمینی، نزدیک به 40 هزار غیرنظامی بی گناه را به شهادت رساندند هزاران نفر دیگر مجروح شدند و همه ساکنان غزه مجبور به ترک مناطق خود شدند.

علاوه بر خسارات جاني و مالي فراوان ملت فلسطين رژيم صهيونيستي هم تاوان های زیادی متحمل شدند، رژیم صهیونیستی در عرصه ديپلماتيك نيز متحمل خسارات فراواني شد، اسرائيل تحت فشار شديد بين‌المللي است و روز به روز با انزوا مواجه میشود. اسرائیل به کشوری تبدیل شده است که اقدامات آن بارها توسط بسیاری از سازمان های بین المللی بشردوستانه به ویژه سازمان ملل محکوم شده است.

در عین حال، تصویب قطعنامه جدید مجمع عمومی سازمان ملل متحد که وضعیت ناظر فلسطین را تغییر می دهد، گامی انقلابی علیه سیاست های اسرائیل است. بسیاری از سازمان های منطقه ای نیز جنایات جنگی و اقدامات نسل کشی اسرائیل در غزه را محکوم می کنند.

اسرائیل که از نظر حقوقی در عرصه حقوق بین الملل و از نظر دیپلماتیک در عرصه سیاست بین الملل مشروعیت خود را از دست داده است، مشروعیت خود را در وجدان بشریت بین المللی نیز به کلی از دست داده است.

در حالی که تظاهرات علیه اسرائیل در اروپا، امریکا و بسیاری از کشورهای جهان به دلیل نسل کشی غزه ادامه دارد، شرکت های حامی اسرائیل نیز دست از حمایت برداشته اند. این موج اعتراضات بسیار قابل توجه است و در دو دهه اخیر بی سابقه تلقی می شود.

در نتیجه، به نظر می رسد که اسرائیل در یک بحران عمیق مشروعیت قرار دارد. این بحران در جنبه های حقوقی، دیپلماسی بین المللی و وجدان انسانی بین المللی تجربه شده است. بازیابی این مشروعیت برای اسرائیل بسیار دشوار است، زیرا سیاست نسل کشی آن در غزه هرگز از حافظه بشریت پاک نخواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x