حمایت اتحادیه اروپا از کمک رسانی به قربانیان موج سرما در افغانستان

اتحادیه اروپا 150 هزار یورو (بیش از 11 میلیون افغانی) را برای ارائه کمک های بشردوستانه اضطراری به خانواده های آسیب دیده از سرمای شدید هوا که در اوایل ماه مارچ افغانستان را تحت تاثیر قرار داده است، اختصاص داده است.

این کمک های مالی اتحادیه اروپا از طریق فدراسیون بین المللی صلیب سرخ برای کمک به رساندن اقلام امدادی حیاتی به حدود 11,200 نفر در برخی از ولایات آسیب دیده از جمله بادغیس و قندوز انجام شد. این اقلام شامل لباس گرم و کفش بودند. کمک های نقدی چند منظوره برای کمک به افراد آسیب دیده در رفع نیازهای اساسی روزانه خود و همچنین کیت های حاوی پدهای قاعدگی، صابون، لباس زیر، خمیر دندان و برس دندان و سایر موارد صحی ضروری برای زنان و دختران می باشند.

این بودیجه بخشی از کمک کلی اتحادیه اروپا به صندوق اضطراری مبارزه با بلایای طبیعی می باشد.

این درحالیست که دست‌کم 70 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 14 هزار نفر در چندین ولایت مرتفع افغانستان که از آغاز ماه مارچ شاهد بارش شدید برف و سرمای شدید بودند، تحت تأثیر قرار گرفتند. با کاهش شدید دمای هوا به منفی 33 درجه سانتیگراد، بیش از 70 هزار دام تلف شدند و که خانواده ها را با مشکل روبرو ساخت. برف باری های شدید و ممتد، همچنین به نزدیک به 1500 خانه خسارت وارد کرد و راه های اصلی ترافیک را مسدود کرد و رفت و آمد را برای خرید مایحتاج مردم را با مشکل مواجه ساخت.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x