حنفی: به تفاهم قوی کشورها در برابر داعش نیاز است

عبدالسلام حنفی معاون اداری ریاست‌الوزرا در برنامه افطاری که نماینده‌های سیاسی برخی کشورها نیز حضور داشتند، بر پیکار کشورهای منطقه و فرامنطقه در برابر داعش تاکید ورزیده است.

معاون اداری ریاست‌الوزرا در این برنامه افزوده است که داعش از سوی نیروهای امارت اسلامی در افغانستان به‌گونه‌ی کامل سرکوب شده است و در هیچ نقطه‌ی کشور وجود ندارد.

آقای حنفی گفت: «نیروهای امارت اسلامی در افغانستان داعش را سرکوب کرده و داعش در هیچ نقطه کشور وجود ندارد، اما به‌خاطر فتنه داعش، ضرورت است که همه کشورهای همسایه، منطقه و فرامنطقه با هم تفاهم قوی و نزدیک داشته باشند.»

این مقام امارت اسلامی بار دیگر بیان کرده است که امارت اسلامی خواهان روابط نیک با تمامی کشورهای جهان است و کشورها نباید در مسایل داخلی افغانستان دخالت کنند. به گفته‌ی او، امنیت در افغانستان برای افغان‌ها و همه کشورهای منطقه و فرامنطقه مهم و مفید است.

معاون اداری ریاست‌الوزرا افزود: «امارت اسلامی افغانستان خواهان روابط نیک با همه کشورهای جهان است و می‌خواهد که افغانستان یک کشور اقتصادمحور باشد. به امور داخلی هیچ کشوری مداخله نمی‌نماید و تقاضامند است دیگر کشورها هم به امور داخلی افغانستان مداخله نه نمایند.»

شماری از آگاهان مسایل سیاسی بر روابط مثبت امارت اسلامی با جهان تاکید ورزیده‌اند. آگاهان به این باور اند که گفت‌وگو می‌تواند گره‌گشای چالش‌های کنونی افغانستان باشد.

سید اکبرآغا آگاه مسایل سیاسی گفت: «ما باید سیاست داخلی خود را قوی کنیم، سیاست داخلی برای سیاست خارجی یک اصل است و در آن صورت می‌توانیم با برخی کشورها روابط نیک داشته باشیم.»

گل محمدالدین محمدی آگاه دیگر گفت: «روابط امارت اسلامی با کشورهای جهان نه تنها با شهروندان، بلکه در عرصه‌های دیگر نیز مفید است و باید حکومت سرپرست با کشورها روابط خوب داشته باشد.»

معاون اداری ریاست‌الوزرا هم‌چنان از کشورهای منطقه و فرامنطقه خواسته است که برای جلوگیری از مهاجرت‌های غیرقانونی جوانان افغان، حکومت سرپرست را در راستای پیکار با مواد مخدر و تضمین ثبات همکاری و پشتیبانی کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x