حنفی دستور بازکردن حساب های بانکی مقام های حکومت پیشین را صادر کرد!

به نقل از پژواک، عبدالسلام حنفی، معاون دوم ملا محمد حسن آخند، نخست‌وزیر حکومت طالبان‌ در نامه‌ای به بانک مرکزی این کشور، دستور بازگشایی حساب‌های بانکی مقام‌های پیشین حکومتی را که افغانستان را ترک نکرده‌ و در افغانستان به سر می‌برند و با حکومت طالبان کار می‌کنند را صادر کرده است.

در این نامه آمده است، که پس از تایید سرپرست ریاست مربوط، معاش‌ها به آنان پرداخت شود و مقام‌های که برای حکومت کار نمی‌کنند و در افغانستان هستند، باید حساب‌های بانکی خود را بازگشایی کنند، اما حقوق‌شان پرداخت نشود.

هم‌چنان در این نامه افزوده شده است، که حساب‌های مقام‌های حکومت پیشین که اکنون در خارج از کشور به سر می‌برند و به‌طور رسمی مسئولیت خود را به حکومت جدید واگذار نکرده‌اند، باید بسته بماند.

به گفته‌ی آقای حنفی، حساب‌های شرکتی و فردی که یک مقام عالی رتبه در آن سهام دارد و در خارج از کشور سکونت دارد، دارایی‌ها باید به نسبت سهم بسته شود.

یادآوری می کنیم، که با به قدرت رسیدن گروه طالبان در کشور، حکومت آنان از بانک‌های خصوصی خواسته بود تا حساب تمام وزیران، معاونان وزیر، عضوهای مجلس نمایندگان، والیان، معاونان والی، رییسان امنیت ولایت‌ها و عضوهای شوراهای ولایتی حکومت پیشین بسته شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
من متن سخنرانی هشدار دهنده طولانی نتانیاهو را خواندم. من دقیقا غرور جورج بوش را هنگام حمله به افغانستان در سال 2001 در آن دیدم. نتانیاهو تهدید کرده است که غزه را نابود خواهد کرد و به کسی رحم نخواهد کرد. او به قدرت خودش مغرور بود، که ادعای خدایی نکند، همین شروع سقوطش هست تصمیم نابودی را پروردگار می...
میراث تلخ 20 سال اشغال نظامی امریکا در افغانستان، گروه‌هایی از مردان، زنان و کودکان معتاد است که در کنار جاده‌های غبارآلود، زیر پل‌ها و در کناره‌ رودخانه های آلوده کابل خوابیده‌اند. ملموس ترین هدیه 20 سال حضور نظامی ایالات متحده در افغانستان چیزی جز فقر، میلیون ها معتاد و انزوای کشور نیست.
من بار دیگر پیش حاکمان فعلی دست نیاز دراز میکنم تا نفرت را از طریق برادری از بین ببرند. دشمنان قسم خورده افغانستان شبانه روز در اینجا تنفر را بیشتر می کنند. پاکستان در اسلام آباد یک استودیو به افغانستان انترنشنال داده است و تلویزیون نامبرده فقط بر طبل جنگ های داخلی می کوبد. شرایط را درک کنید
امریکا با ائتلاف جهانی به بدماشی کامل به بهانه ۹/۱۱ بر ملتی اتهام ویران کردن برج های نیورک وارد کرد؛ که از شدت فقط توان رفتن به بازار قریه خود را نداشت. بوش متکبر با زور خود بدون شنیدن استدلال حمله کرد. اما با پایان حمله با چنان عجله ای فرار کرد که عامل خنده تمام رقباء شد.
13 سال پیش در چنین روزی، جولیان آسانژ ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌داد نیروهای آمریکایی به سوی غیرنظامیان عراقی از جمله کودکان شلیک می‌کنند. اکنون او به دلیل انتشار آن با 175 سال زندان مواجه است.  
از ویتنام گرفته تا عراق، میلیون‌ها نفر در جنگ‌هایی که توسط سیاستمداران آغاز شده کشته شده‌اند. امروز لایحه‌ای را به تصویب رساندم که بر اساس آن پارلمان باید در این مورد پاسخگو باشد و اطمینان حاصل شود که هیچ سیاستمداری نمی‌تواند استرالیایی‌ها را دوباره به جنگ‌های نامشروع بفرستد. گروه های اصلی حاضر به پاسخگویی نشدند.
قبلی
بعدی
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x